romea - logo
27. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Alexandr
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slavný umělec Banksy v uprchlickém táboře v Calais připomenul, že Steve Jobs byl potomkem syrského imigranta.

12.12.2015 14:22
Banksy: Steve Jobs jako imigrant (FOTO: banksy www.facebook.com)
Banksy: Steve Jobs jako imigrant (FOTO: banksy www.facebook.com)

Slavný provokatér Banksy vytvořil v uprchlickém táboře v Calais nové grafitti: Je na něm zesnulý zakladatel firmy Apple Steve Jobs, který má přes rameno svoje osobní věci a v ruce nese starý počítač. Je to Steve Jobs jako symbol imigrace.

Banksy připomíná, že zakladatel firmy, která ročně odvádí 7 miliard dolarů na daních, byl synem syrského imigranta. „Často jsme přesvědčováni, že migrace odčerpává zdroje země,“ uvedl Banksy podle serveru BBC.com. Podle něj ale mohla nejvýdělečnější firma světa vzniknout jen proto, že USA na své území pustili mladíka ze syrského Homsu.

V uprchlickém táboře ve francouzském Calais žije asi 7000 uprchlíků hlavně ze Sýrie, Afghánistánu a Eritreje, kteří se snaží dostat do Anglie.

Banksy je anglický street-artový umělec, filmový režisér a politický aktivista, jehož skutečná identita zůstává neznámá. Typickými motivy v jeho dílech jsou například protest proti konsumerismu, válce, fašismu, imperialismu, současné vládnoucí mocenské skupině...

Přečteno: 712x
 

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo