romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slavný umělec Banksy v uprchlickém táboře v Calais připomenul, že Steve Jobs byl potomkem syrského imigranta.

12.12.2015 14:22
Banksy: Steve Jobs jako imigrant (FOTO: banksy www.facebook.com)
Banksy: Steve Jobs jako imigrant (FOTO: banksy www.facebook.com)

Slavný provokatér Banksy vytvořil v uprchlickém táboře v Calais nové grafitti: Je na něm zesnulý zakladatel firmy Apple Steve Jobs, který má přes rameno svoje osobní věci a v ruce nese starý počítač. Je to Steve Jobs jako symbol imigrace.

Banksy připomíná, že zakladatel firmy, která ročně odvádí 7 miliard dolarů na daních, byl synem syrského imigranta. „Často jsme přesvědčováni, že migrace odčerpává zdroje země,“ uvedl Banksy podle serveru BBC.com. Podle něj ale mohla nejvýdělečnější firma světa vzniknout jen proto, že USA na své území pustili mladíka ze syrského Homsu.

V uprchlickém táboře ve francouzském Calais žije asi 7000 uprchlíků hlavně ze Sýrie, Afghánistánu a Eritreje, kteří se snaží dostat do Anglie.

Banksy je anglický street-artový umělec, filmový režisér a politický aktivista, jehož skutečná identita zůstává neznámá. Typickými motivy v jeho dílech jsou například protest proti konsumerismu, válce, fašismu, imperialismu, současné vládnoucí mocenské skupině...

Přečteno: 722x
 

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo