romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovenka Sheila Z., která pálila korán, je na svobodě. Bude pod dohledem probačního úřadu

8.3.2017 14:24
Slovenská policie zadržela 17. 2. 2017 čtyřiadvacetiletou ženu, která na sociální síti šířila nahrávku, jak roztrhala, pomočila a podpálila výtisk koránu a také vyhrožovala muslimům. (FOTO: repro Youtube.com)
Slovenská policie zadržela 17. 2. 2017 čtyřiadvacetiletou ženu, která na sociální síti šířila nahrávku, jak roztrhala, pomočila a podpálila výtisk koránu a také vyhrožovala muslimům. (FOTO: repro Youtube.com)

O propuštění Sheily Z. alias Adriany Melekové rozhodl bratislavský Nejvyšší soud. Podle serveru Aktuality.cz o tom informoval tiskový mluvčí soudu Boris Urbančík. Vazba bude nahrazena prozatimním dohledem probačního a mediačního úředníka. Obviněná je povinna oznámit každou změnu pobytu, přebírat úřední zásilky a dostavit se na předvolání orgánů činných v trestním řízení.

Žena šířila na sociální síti nahrávku, na níž roztrhá, pomočí a podpálí výtisk knihy označené jako Quran a také vyhrožovala muslimům. Je obvinění z trestného činu výroby extremistických materiálů a násilí proti skupině obyvatel, hanobení rasy a přesvědčení a podněcování k národnostní, rasové a etnické nenávisti. Za to ji soudce poslal ve druhé polovině února do vazby. Akceptoval však pouze důvody k preventivní vazbě, neboli ty, které mají ženě zabránit v páchání další trestné činnosti. Naopak nevyhověl požadavku prokurátora na útěkovou vazbu. Prokurátor i sama obviněná podali stížnost, o níž bude rozhodovat Nejvyšší soud SR.

Podle Aktualit.sk vystupovala žena na internetu pod několika přezdívkami. Podle deníku Nový čas vyrůstala ve slabších sociálních podmínkách, má pět sourozenců a má za sebou mj.pobyt v nápravném zařízení či odebrání syna kvůli alkoholismu. Matka obviněné tvrdí, že její dceru znásilnila jako čtrnáctiletou skupina Romů. V roce 2011 řešila městská policie v Ružomberoku celkem sedm přestupků Sheily Z. Většina z nich souvisela s alkoholem a jízdou na kole v centru města.

Přečteno: 3151x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Slovensko, Islám, Soud, podněcováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo