romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: Pokud plánujete účast na veřejných akcích s papežem Františkem, musíte se elektronicky registrovat.

19.8.2021 13:22
Papež František na svatopetrském náměstí ve Vatikáně. Foto: Flickr.com / Creative Commons
Papež František na svatopetrském náměstí ve Vatikáně. Foto: Flickr.com / Creative Commons

Zájemci o účast na veřejných akcích s papežem Františkem při jeho zářijové návštěvě Slovenska se musejí předem elektronicky registrovat.

Země v rámci příprav na příjezd hlavy katolické církve opraví také silnice a chodníky. Vyplývá to z informací organizátorů a vlády, která už dříve na zajištění návštěvy papeže vyčlenila přes 5,4 milionu eur (137 milionů korun).

Věřící z Česka budou mít z ohlášených akcí s papežem nejblíže mši v Šaštíně 15. září, kdy je na Slovensku svátek Sedmibolestné Panny Marie, patronky země. Významné slovenské poutní místo Šaštín je od hranic s Českem vzdáleno jen zhruba 15 kilometrů. Očekává se, že tam přijede až 300.000 lidí. Právě v Šaštíně návštěva papeže na Slovensku vyvrcholí.

O den dříve budou veřejné akce s papežem na východním Slovensku. V Prešově je naplánovaná liturgie, v Košicích na sídlišti Luník IX zase hlava katolické církve zavítá mezi příslušníky romské menšiny a v tomto druhém největším městě Slovenska se na místním víceúčelovém stadionu sejde s mládeží.

Slovenské úřady už dříve informovaly, že na akce s papežem se dostanou pouze lidé, kteří byli očkováni proti nemoci covid-19. Po zmíněné registraci zájemce obdrží vstupenku, se kterou se po kontrole osobního dokladu dostane na zvolenou akci.

Očkování proti covidu-19 je až na výjimky podmínkou také pro to, aby lidé při cestách na Slovensko nemuseli do karantény.

Během návštěvy Slovenska od 12. do 15. září se papež sejde i s nejvyššími politiky Slovenska či židovské komunity. Hlava katolické církve naposledy navštívila Slovensko v roce 2003, kdy do země zavítal papež Jan Pavel II.

Přečteno: 693x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Křesťané, Katolická církev, Papež, Romové, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo