romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru pro server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru pro server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.

Současný zmocněnec Ábel Ravasz (Most-Híd) ve funkci pokračovat nebude. „Nejsme spokojeni s jeho prací. V nejbližším období očekáváme, že v průběhu příštího týdne dojde k výměně na Úřadu zmocněnce pro vlády pro romské komunity,“ uvedl Pollák ve vysílání Studia TA3.

Uvedl také, že se vybírá ze čtyř kandidátů, jména ale neuvedl. Novým zmocněncem podle něj bude Rom. „Máme vyhlídnutých několik kandidátů na tuto pozici, probíhají pohovory. Neřeknu, kdo je kandidátem. Dnes vybíráme z toho nejlepšího, co na Slovensku máme,“ přiblížil.

Přečteno: 880x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Zmocněnec, Slovensko, Ábel RavaszHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo