romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský ministr vnitra kvůli útoku na děti v Krompachoch jednal s romskými poslanci za OĽANO. Silové složky odpovědnost odmítají a verbálně útočí na rodiče zbitých dětí

29.4.2020 22:53
Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec se sešel s romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou (FOTO: Facebook ministra vnitra Romana Mikulce)
Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec se sešel s romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou (FOTO: Facebook ministra vnitra Romana Mikulce)

Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec na sociální síti ve středu odpoledne informoval, že se na půdě ministerstva sešel se svými kolegy, romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou, aby jednali o případu napadení romských dětí v Krompachoch.

"Na začátku setkání jsem uvedl, že informace, které mám, nejsou totožné s prezentovanými událostmi v médiích," píše ministr.

Narážel tak zřejmě na fakt, že silové složky zatím odmítají odpovědnost za incident a dokonce útočí na rodiče zbitých dětí. "S jistotou můžeme říci, že nezletilí unikli z karantenizované osady. Otázkou nyní zůstává péče rodičů o děti, kteří je neměli pod kontrolou, což je jejich povinnost. Voják ve smíšené hlídce si své povinnosti plnil na 100% a podle našich informací do fyzického kontaktu s dětmi nepřišel," reagoval mluvčí sil pro speciální operace Mário Pažický podle serveru Noviny.sk. Podle ČTK zranění dětí bagatelizuje i armádní zdravotník, který po prohlídce dětí uvedl, že se jednalo o starší zranění a povrchové škrábance.

Ministr vnitra přesto podle vlastních slov poslance ujistil, že se tímto případem okamžitě začal zabývat Úřad inspekční služby Ministerstva vnitra, který celou věc důkladně vyšetří, což ocenili samotní poslanci.

"Ministra jsme informovali, ale zároveň jsme ho požádali o řádné prošetření případu," uvedla k setkání poslankyně Jarmila Vaňová.

"Poslance a celou veřejnost ujišťuji, že o výsledky vyšetřování se budu osobně zajímat a zároveň chci všechny aktivisty a bloggery poprosit, aby byli ve svých prohlášeních zdrženliví. Vždy je nejsnáze okamžitě někoho z něčeho obvinit, ale není to správné. Pouze společným úsilím můžeme budovat prosperující zemi, ve které budou vítězit fakta nad domněnkami," dodal ministr vnitra Slovenské republiky Roman Mikulec.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

Přečteno: 2582x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Rasismus, Ministerstvo vnitra, poslanec, Osada, COVID-19, Útok, Útok na romské dětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo