romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský ministr vnitra kvůli útoku na děti v Krompachoch jednal s romskými poslanci za OĽANO. Silové složky odpovědnost odmítají a verbálně útočí na rodiče zbitých dětí

29.4.2020 22:53
Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec se sešel s romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou (FOTO: Facebook ministra vnitra Romana Mikulce)
Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec se sešel s romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou (FOTO: Facebook ministra vnitra Romana Mikulce)

Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec na sociální síti ve středu odpoledne informoval, že se na půdě ministerstva sešel se svými kolegy, romskými poslanci NRSR za OĽaNO Peterem Pollákem ml., Janem Herákem a Jarmilou Vaňovou, aby jednali o případu napadení romských dětí v Krompachoch.

"Na začátku setkání jsem uvedl, že informace, které mám, nejsou totožné s prezentovanými událostmi v médiích," píše ministr.

Narážel tak zřejmě na fakt, že silové složky zatím odmítají odpovědnost za incident a dokonce útočí na rodiče zbitých dětí. "S jistotou můžeme říci, že nezletilí unikli z karantenizované osady. Otázkou nyní zůstává péče rodičů o děti, kteří je neměli pod kontrolou, což je jejich povinnost. Voják ve smíšené hlídce si své povinnosti plnil na 100% a podle našich informací do fyzického kontaktu s dětmi nepřišel," reagoval mluvčí sil pro speciální operace Mário Pažický podle serveru Noviny.sk. Podle ČTK zranění dětí bagatelizuje i armádní zdravotník, který po prohlídce dětí uvedl, že se jednalo o starší zranění a povrchové škrábance.

Ministr vnitra přesto podle vlastních slov poslance ujistil, že se tímto případem okamžitě začal zabývat Úřad inspekční služby Ministerstva vnitra, který celou věc důkladně vyšetří, což ocenili samotní poslanci.

"Ministra jsme informovali, ale zároveň jsme ho požádali o řádné prošetření případu," uvedla k setkání poslankyně Jarmila Vaňová.

"Poslance a celou veřejnost ujišťuji, že o výsledky vyšetřování se budu osobně zajímat a zároveň chci všechny aktivisty a bloggery poprosit, aby byli ve svých prohlášeních zdrženliví. Vždy je nejsnáze okamžitě někoho z něčeho obvinit, ale není to správné. Pouze společným úsilím můžeme budovat prosperující zemi, ve které budou vítězit fakta nad domněnkami," dodal ministr vnitra Slovenské republiky Roman Mikulec.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

Přečteno: 2525x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Rasismus, Ministerstvo vnitra, poslanec, Osada, COVID-19, Útok, Útok na romské dětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo