romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský premiér hovořil v médiích o Romech jako o „Cikánech“

1.2.2017 12:25
Robert Fico (FOTO: Xmetov)
Robert Fico (FOTO: Xmetov)

Slovenský premiér Robert Fico hovořil v nedělní debatě zpravodajské televize TA3 o Romech jako o „Cikánech“. Uvedl to v souvislosti s tím, že firmy dnes mají problém na Slovensku najít zaměstnance.

„Žijeme v zemi, kde pociťujeme absolutní nedostatek pracovní síly. Přijdeme do okresu, kde je 18 procentní nezaměstnanost, avšak podnikateli se nedaří najít tři nekvalifikované lidi, kteří by chtěli pracovat. Na druhé straně tu máme kategorii lidí, a nehovořím jen o Cikánech, která nechce pracovat, zneužívá sociální systém a ještě otravuje lidi, kteří žijí vedle nich. Zakročíme proti lidem, kteří vysávají tento stát,“ řekl premiér.

Podle serveru dennikn.sk použil Fico stejný výraz už den předtím v Sobotních dialozích Slovenského rozhlasu, kde řekl: „Je mi jedno, jestli jde o zneužívání dávek Cikány anebo někým jiným. Jde o to samé.“

Podle serveru může nový premiérův slovník souviset s tím, že už v prosinci na sněmu Smeru v Prešově uvedl, že rok 2017 bude koncem politické korektnosti. Na stejné akci se také poprvé výrazně opřel do romské komunity – o Romech hovořil jako o zneužívačích dávek a prohlásil, že bude podporovat policii v zásazích v romských osadách.

Ještě před Ficovým vystoupením hovořil v nedělním pořadu i slovenský prezident Andrej Kiska. Ten varoval před tím, jaký slovník politici, ale i lidé na sociálních sítích, požívají. „Nenávist ve slovech byla stála na začátku největších tragédií v Evropě. Když začneme používat nenávist vůči jiným národům, národnostem a rasám, vstupujeme na velmi nebezpečnou půdu, která může vést k tragédiím,“ řekl.

Přečteno: 5356x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Andrej Kiska, Slovensko, Romové, Média, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo