romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský premiér hovořil v médiích o Romech jako o „Cikánech“

1.2.2017 12:25
Robert Fico (FOTO: Xmetov)
Robert Fico (FOTO: Xmetov)

Slovenský premiér Robert Fico hovořil v nedělní debatě zpravodajské televize TA3 o Romech jako o „Cikánech“. Uvedl to v souvislosti s tím, že firmy dnes mají problém na Slovensku najít zaměstnance.

„Žijeme v zemi, kde pociťujeme absolutní nedostatek pracovní síly. Přijdeme do okresu, kde je 18 procentní nezaměstnanost, avšak podnikateli se nedaří najít tři nekvalifikované lidi, kteří by chtěli pracovat. Na druhé straně tu máme kategorii lidí, a nehovořím jen o Cikánech, která nechce pracovat, zneužívá sociální systém a ještě otravuje lidi, kteří žijí vedle nich. Zakročíme proti lidem, kteří vysávají tento stát,“ řekl premiér.

Podle serveru dennikn.sk použil Fico stejný výraz už den předtím v Sobotních dialozích Slovenského rozhlasu, kde řekl: „Je mi jedno, jestli jde o zneužívání dávek Cikány anebo někým jiným. Jde o to samé.“

Podle serveru může nový premiérův slovník souviset s tím, že už v prosinci na sněmu Smeru v Prešově uvedl, že rok 2017 bude koncem politické korektnosti. Na stejné akci se také poprvé výrazně opřel do romské komunity – o Romech hovořil jako o zneužívačích dávek a prohlásil, že bude podporovat policii v zásazích v romských osadách.

Ještě před Ficovým vystoupením hovořil v nedělním pořadu i slovenský prezident Andrej Kiska. Ten varoval před tím, jaký slovník politici, ale i lidé na sociálních sítích, požívají. „Nenávist ve slovech byla stála na začátku největších tragédií v Evropě. Když začneme používat nenávist vůči jiným národům, národnostem a rasám, vstupujeme na velmi nebezpečnou půdu, která může vést k tragédiím,“ řekl.

Přečteno: 5376x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Andrej Kiska, Slovensko, Romové, Média, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo