romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský premiér Igor Matovič pozval na Bratislavský hrad sto romských osobností

29.7.2020 10:20
Igor Matovič, předseda slovenské vlády, předseda OLaNO
Igor Matovič, předseda slovenské vlády, předseda OLaNO

Některé romské osobnosti se s pozvánkou od premiéra pochlubili na sociální síti. Důvodem je Památný den romského holocaustu. Ten přidá na 2. srpna. Při této příležitosti pozval premiér Igor Matovič na Bratislavský hrad sto romských osobností. Informuje o tom Gypsy television.

Součástí návštěvy bude i vzpomínková mše za oběti holocaustu. Uskuteční se o 16.00 hodině v Dómu sv. Martina. Celebrovat ji bude bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Kázání povede farář romského původu Viktor Tomčányi. Mše měla být součástí letošního Gypsy Festu, myšlenku si ale osvojil Úřad vlády.

Podle informací Gypsy television během mše odezní i liturgické písně. Do hlavního města proto přijedou romské sbory z Bardejova, Hanušoviec nad Topľou a kapela F6.

Přečteno: 765x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Vláda, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo