romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovenský premiér Igor Matovič pozval na Bratislavský hrad sto romských osobností

29.7.2020 10:20
Igor Matovič, předseda slovenské vlády, předseda OLaNO
Igor Matovič, předseda slovenské vlády, předseda OLaNO

Některé romské osobnosti se s pozvánkou od premiéra pochlubili na sociální síti. Důvodem je Památný den romského holocaustu. Ten přidá na 2. srpna. Při této příležitosti pozval premiér Igor Matovič na Bratislavský hrad sto romských osobností. Informuje o tom Gypsy television.

Součástí návštěvy bude i vzpomínková mše za oběti holocaustu. Uskuteční se o 16.00 hodině v Dómu sv. Martina. Celebrovat ji bude bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Kázání povede farář romského původu Viktor Tomčányi. Mše měla být součástí letošního Gypsy Festu, myšlenku si ale osvojil Úřad vlády.

Podle informací Gypsy television během mše odezní i liturgické písně. Do hlavního města proto přijedou romské sbory z Bardejova, Hanušoviec nad Topľou a kapela F6.

Přečteno: 699x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Vláda, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo