romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Společnost H&M podle matky chlapce s mikinou "nejvíc cool opice v džungli" není rasistická

17.1.2018 12:27
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem

Módní společnost H&M se omluvila za fotografii malého chlapce, kterou před nedávnem zveřejnily. Na fotografii má na sobě tmavý chlapec mikinu s nápisem „Nejvíc cool opice v džungli“. Podle matky chlapce se nejedná o rasismus.

Matka tmavého chlapce Terry Mango, která žije ve Švédsku společnost H&M není rasistická, když zveřejnila tuto fotografii. „Černé dítě je prostě dítě a opice je prostě zvíře. Rasisté a lidé traumatizovaní rasismem věří, že je to jinak, já ne,“ uvedla Terry Mango na svém twittrovém účtu.

Do této kauzy vstoupil i americký raper P. Diddy, který chlapci nabídl smlouvu na milion dolarů, aby chlapec propagoval jeho vlastní značku Sean John.

Po zveřejnění fotografie chlapce s mikinou se šířila kritika napříč internetem. Servery Daily Mail nebo Mirror poukazují na obdobné kauzy, které pobouřily veřejnost.

Přečteno: 1400x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, etnicita, ReklamaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo