romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Společnost H&M podle matky chlapce s mikinou "nejvíc cool opice v džungli" není rasistická

17.1.2018 12:27
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem

Módní společnost H&M se omluvila za fotografii malého chlapce, kterou před nedávnem zveřejnily. Na fotografii má na sobě tmavý chlapec mikinu s nápisem „Nejvíc cool opice v džungli“. Podle matky chlapce se nejedná o rasismus.

Matka tmavého chlapce Terry Mango, která žije ve Švédsku společnost H&M není rasistická, když zveřejnila tuto fotografii. „Černé dítě je prostě dítě a opice je prostě zvíře. Rasisté a lidé traumatizovaní rasismem věří, že je to jinak, já ne,“ uvedla Terry Mango na svém twittrovém účtu.

Do této kauzy vstoupil i americký raper P. Diddy, který chlapci nabídl smlouvu na milion dolarů, aby chlapec propagoval jeho vlastní značku Sean John.

Po zveřejnění fotografie chlapce s mikinou se šířila kritika napříč internetem. Servery Daily Mail nebo Mirror poukazují na obdobné kauzy, které pobouřily veřejnost.

Přečteno: 1409x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, etnicita, ReklamaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo