romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Společnost H&M podle matky chlapce s mikinou "nejvíc cool opice v džungli" není rasistická

17.1.2018 12:27
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem
Reklama módní firmy H&M s rasistickým podtextem

Módní společnost H&M se omluvila za fotografii malého chlapce, kterou před nedávnem zveřejnily. Na fotografii má na sobě tmavý chlapec mikinu s nápisem „Nejvíc cool opice v džungli“. Podle matky chlapce se nejedná o rasismus.

Matka tmavého chlapce Terry Mango, která žije ve Švédsku společnost H&M není rasistická, když zveřejnila tuto fotografii. „Černé dítě je prostě dítě a opice je prostě zvíře. Rasisté a lidé traumatizovaní rasismem věří, že je to jinak, já ne,“ uvedla Terry Mango na svém twittrovém účtu.

Do této kauzy vstoupil i americký raper P. Diddy, který chlapci nabídl smlouvu na milion dolarů, aby chlapec propagoval jeho vlastní značku Sean John.

Po zveřejnění fotografie chlapce s mikinou se šířila kritika napříč internetem. Servery Daily Mail nebo Mirror poukazují na obdobné kauzy, které pobouřily veřejnost.

Přečteno: 1392x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, etnicita, ReklamaHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo