romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Starostku amerického města potěšil komentář o Michelle Obamové jako o "opici". Po vlně pobouření rezignovala.

16.11.2016 14:08
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)

Starostka amerického městečka v Západní Virginii Clay B. Whalingová na svém Facebooku souhlasně okomentovala příspěvek, v němž jakási Pamela R. Taylorová přirovnala Michelle Obamovou k "opici na podpatcích". Oba komentáře se rychle rozšířily po internetu a vyvolaly značnou kritiku a pobouření tisíců lidí. Mezi lidmi se objevila také petice volající po odvolání obou žen z jejich zaměstnání - podepsalo už 85 tisíc lidí, uvádí BBC. Starostka včera rezignovala a o místo v neziskové organizaci, která čerpá státní a federální peníze, přišla také Pamela Taylorová. Informuje o tom The Washington Post.

Příspěvek Pamely Taylorové se vztahoval k budoucí výměně první dámy Michelle Obamové za Melanii Trumpovou. "Bude tak osvěžující mít stylovou, krásnou a důstojnou první dámu v Bílém domě. Jsem unavená dívat se na opici na podpatcích," napsala na svém facebookovém účtu Pamela R. Taylorová.

Podle informací na The Washington Post Taylorová svůj komentář nezamýšlela jako rasistický. „V žádném případě tak nebyl zamýšlený,“ uvedla. Podobně se vyjádřila i starostka Whalingová. „Jen jsem chtěla vyjádřit radost nad změnou v Bílém domě,“ pokoušela se o vysvětlení.

K této nepříjemné situaci se omluvně vyjádřila předsedkyně demokratů v Západní Virginii Belinda Biaforová. „Západní Virginie je skutečně lepší než tohle. Tyto radikální, nenávistné a rasistické vzory jsou přesně tím, s čím chce místní demokratická strana dál bojovat,“ sdělila v prohlášení.

Přečteno: 976x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo