romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Starostku amerického města potěšil komentář o Michelle Obamové jako o "opici". Po vlně pobouření rezignovala.

16.11.2016 14:08
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)

Starostka amerického městečka v Západní Virginii Clay B. Whalingová na svém Facebooku souhlasně okomentovala příspěvek, v němž jakási Pamela R. Taylorová přirovnala Michelle Obamovou k "opici na podpatcích". Oba komentáře se rychle rozšířily po internetu a vyvolaly značnou kritiku a pobouření tisíců lidí. Mezi lidmi se objevila také petice volající po odvolání obou žen z jejich zaměstnání - podepsalo už 85 tisíc lidí, uvádí BBC. Starostka včera rezignovala a o místo v neziskové organizaci, která čerpá státní a federální peníze, přišla také Pamela Taylorová. Informuje o tom The Washington Post.

Příspěvek Pamely Taylorové se vztahoval k budoucí výměně první dámy Michelle Obamové za Melanii Trumpovou. "Bude tak osvěžující mít stylovou, krásnou a důstojnou první dámu v Bílém domě. Jsem unavená dívat se na opici na podpatcích," napsala na svém facebookovém účtu Pamela R. Taylorová.

Podle informací na The Washington Post Taylorová svůj komentář nezamýšlela jako rasistický. „V žádném případě tak nebyl zamýšlený,“ uvedla. Podobně se vyjádřila i starostka Whalingová. „Jen jsem chtěla vyjádřit radost nad změnou v Bílém domě,“ pokoušela se o vysvětlení.

K této nepříjemné situaci se omluvně vyjádřila předsedkyně demokratů v Západní Virginii Belinda Biaforová. „Západní Virginie je skutečně lepší než tohle. Tyto radikální, nenávistné a rasistické vzory jsou přesně tím, s čím chce místní demokratická strana dál bojovat,“ sdělila v prohlášení.

Přečteno: 980x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo