romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Starostku amerického města potěšil komentář o Michelle Obamové jako o "opici". Po vlně pobouření rezignovala.

16.11.2016 14:08
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)
První dáma Spojených států Michelle Obamová (Foto: www.facebook.com)

Starostka amerického městečka v Západní Virginii Clay B. Whalingová na svém Facebooku souhlasně okomentovala příspěvek, v němž jakási Pamela R. Taylorová přirovnala Michelle Obamovou k "opici na podpatcích". Oba komentáře se rychle rozšířily po internetu a vyvolaly značnou kritiku a pobouření tisíců lidí. Mezi lidmi se objevila také petice volající po odvolání obou žen z jejich zaměstnání - podepsalo už 85 tisíc lidí, uvádí BBC. Starostka včera rezignovala a o místo v neziskové organizaci, která čerpá státní a federální peníze, přišla také Pamela Taylorová. Informuje o tom The Washington Post.

Příspěvek Pamely Taylorové se vztahoval k budoucí výměně první dámy Michelle Obamové za Melanii Trumpovou. "Bude tak osvěžující mít stylovou, krásnou a důstojnou první dámu v Bílém domě. Jsem unavená dívat se na opici na podpatcích," napsala na svém facebookovém účtu Pamela R. Taylorová.

Podle informací na The Washington Post Taylorová svůj komentář nezamýšlela jako rasistický. „V žádném případě tak nebyl zamýšlený,“ uvedla. Podobně se vyjádřila i starostka Whalingová. „Jen jsem chtěla vyjádřit radost nad změnou v Bílém domě,“ pokoušela se o vysvětlení.

K této nepříjemné situaci se omluvně vyjádřila předsedkyně demokratů v Západní Virginii Belinda Biaforová. „Západní Virginie je skutečně lepší než tohle. Tyto radikální, nenávistné a rasistické vzory jsou přesně tím, s čím chce místní demokratická strana dál bojovat,“ sdělila v prohlášení.

Přečteno: 970x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, USA, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo