romea - logo
20. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Strážníka, který na Slovensku zastřelil dva Romy a další dva postřelil, obvinili z trojnásobné úkladné vraždy

Hurbanovo. Slovensko, 18.6.2012 15:18, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Slovenská policie v pondělí obvinila 51letého městského policistu Milan Juhásze z trojnásobné úkladné vraždy, z pokusu o vraždu a nelegálního ozbrojování, uvedl slovenský deník Pravda. Strážník, který zrovna nebyl ve službě, přijel v sobotu k domu v Hurbanově v okrese Komárno a tam tři lidi zastřelil a dva postřelil.


Obvinění se čekalo. Už v sobotu večer řekl ministr vnitra Robert Kaliňák, že bude policista obviněn buď z vraždy, nebo z úkladné vraždy. Nakonec to byla úkladná vražda. Juhász totiž nestřílel v afektu, do domu Lakatošových přijel už ozbrojen nelegálně drženou pistolí české výroby ČZ 52. Nejprve zabil jednoho muže v brance a pak další dva na dvorku, kde ještě postřelil mladé manžele. Všichni byli z jedné rodiny Lakatošových. Lidem z další rodiny prý říkal, aby utekli. Uvedl to server Novinky.cz.

Oba postřelení manželé jsou v nemocnici, žena má prostřelené stehno, muž plíci, ale už není v kritickém stavu.

O uvalení vazby bude rozhodovat soud v Bánské Bystrici. Návrh na ni podal Úřad speciální prokuratury, který má na starosti většinou boj s organizovaným zločinem.

Podle Pravdy zatím neznají policisté motiv činu, obviněný je ve špatném psychickém stavu a u výslechů dosud neuvedl nic, co by mohlo vysvětlit jeho konání. Spekulovalo se, že s rodinou, která se živila prodejem barevných kovů a jejíž někteří členové byli již údajně trestáni, možná obchodoval.

Kvůli vraždám už hnutí Obyčejní lidé požadovalo odvolání zplnomocněnce pro romskou problematiku Miroslava Polláka.

Přečteno: 2172x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo