romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Strážníka, který na Slovensku zastřelil dva Romy a další dva postřelil, obvinili z trojnásobné úkladné vraždy

Hurbanovo. Slovensko, 18.6.2012 15:18, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Slovenská policie v pondělí obvinila 51letého městského policistu Milan Juhásze z trojnásobné úkladné vraždy, z pokusu o vraždu a nelegálního ozbrojování, uvedl slovenský deník Pravda. Strážník, který zrovna nebyl ve službě, přijel v sobotu k domu v Hurbanově v okrese Komárno a tam tři lidi zastřelil a dva postřelil.


Obvinění se čekalo. Už v sobotu večer řekl ministr vnitra Robert Kaliňák, že bude policista obviněn buď z vraždy, nebo z úkladné vraždy. Nakonec to byla úkladná vražda. Juhász totiž nestřílel v afektu, do domu Lakatošových přijel už ozbrojen nelegálně drženou pistolí české výroby ČZ 52. Nejprve zabil jednoho muže v brance a pak další dva na dvorku, kde ještě postřelil mladé manžele. Všichni byli z jedné rodiny Lakatošových. Lidem z další rodiny prý říkal, aby utekli. Uvedl to server Novinky.cz.

Oba postřelení manželé jsou v nemocnici, žena má prostřelené stehno, muž plíci, ale už není v kritickém stavu.

O uvalení vazby bude rozhodovat soud v Bánské Bystrici. Návrh na ni podal Úřad speciální prokuratury, který má na starosti většinou boj s organizovaným zločinem.

Podle Pravdy zatím neznají policisté motiv činu, obviněný je ve špatném psychickém stavu a u výslechů dosud neuvedl nic, co by mohlo vysvětlit jeho konání. Spekulovalo se, že s rodinou, která se živila prodejem barevných kovů a jejíž někteří členové byli již údajně trestáni, možná obchodoval.

Kvůli vraždám už hnutí Obyčejní lidé požadovalo odvolání zplnomocněnce pro romskou problematiku Miroslava Polláka.

Přečteno: 2177x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo