romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Strážníka, který na Slovensku zastřelil dva Romy a další dva postřelil, obvinili z trojnásobné úkladné vraždy

Hurbanovo. Slovensko, 18.6.2012 15:18, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Slovenská policie v pondělí obvinila 51letého městského policistu Milan Juhásze z trojnásobné úkladné vraždy, z pokusu o vraždu a nelegálního ozbrojování, uvedl slovenský deník Pravda. Strážník, který zrovna nebyl ve službě, přijel v sobotu k domu v Hurbanově v okrese Komárno a tam tři lidi zastřelil a dva postřelil.


Obvinění se čekalo. Už v sobotu večer řekl ministr vnitra Robert Kaliňák, že bude policista obviněn buď z vraždy, nebo z úkladné vraždy. Nakonec to byla úkladná vražda. Juhász totiž nestřílel v afektu, do domu Lakatošových přijel už ozbrojen nelegálně drženou pistolí české výroby ČZ 52. Nejprve zabil jednoho muže v brance a pak další dva na dvorku, kde ještě postřelil mladé manžele. Všichni byli z jedné rodiny Lakatošových. Lidem z další rodiny prý říkal, aby utekli. Uvedl to server Novinky.cz.

Oba postřelení manželé jsou v nemocnici, žena má prostřelené stehno, muž plíci, ale už není v kritickém stavu.

O uvalení vazby bude rozhodovat soud v Bánské Bystrici. Návrh na ni podal Úřad speciální prokuratury, který má na starosti většinou boj s organizovaným zločinem.

Podle Pravdy zatím neznají policisté motiv činu, obviněný je ve špatném psychickém stavu a u výslechů dosud neuvedl nic, co by mohlo vysvětlit jeho konání. Spekulovalo se, že s rodinou, která se živila prodejem barevných kovů a jejíž někteří členové byli již údajně trestáni, možná obchodoval.

Kvůli vraždám už hnutí Obyčejní lidé požadovalo odvolání zplnomocněnce pro romskou problematiku Miroslava Polláka.

Přečteno: 2169x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo