romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Střelba v romském táboře ve Francii, čtyři mrtví, mezi nimi i šestiměsíční dítě

25.8.2015 20:08, (AKTUALIZOVÁNO 26. 8. 2015, 9:32)
Tři mrtvé a čtyři těžce zraněné si 25. 8. 2015 vyžádala střelba na severu Francie u romského tábora. (FOTO: Twitter, News Executive)
Tři mrtvé a čtyři těžce zraněné si 25. 8. 2015 vyžádala střelba na severu Francie u romského tábora. (FOTO: Twitter, News Executive)

Čtyři mrtvé a tři těžce zraněné si v úterý vyžádala střelba na severu Francie v romském táboře v Roye. Mezi oběťmi je i žena s dítětem. Mezi zraněnými jsou střelec, jedno dítě a jeden strážník.

Důvody střelby jsou zatím nejasné. Francouzský regionální deník Courrier Picard uvádí, že podle prvních výsledků vyšetřování šlo zřejmě o vyřizování účtů v zóně obývané lidmi bez trvalého pobytu (Gens du voyage). Podle prvotních informací se spekulovalo, zda útok neměl rasový motiv. Ministr vnitra Francie Bernard Cazeneuve měl v první reakci podle serveru Conflict News dokonce útok označit jako akt rasismu.

Podle nejnovějších informací však vrah patřil k místní komunitě. "Opilý muž z komunity spustil palbu na čtyřicetiletého muže, jeho nevlastní dceru a batole," řekl později Cazeneuve pro francouzský kanál BFM TV bez dalšího upřesnění o tom, co bylo důvodem střelby.

Všechny tři oběti jsou z místní komunity, čtvrtou obětí je policista. Dítěti bylo pouze šest měsíců.

Po vraždě byli na místo posláni policisté a vojáci i kvůli obavám z možného teroristického útoku. Tam se policisté zřejmě dostali do přestřelky s pachatelem. Dva policisté byli zraněni, jeden z nich pak po převozu do nemocnice zemřel. Pachatel byl se zraněními zadržen.

Jde o první vážný incident s mrtvými od pátečního útoku v rychlovlaku mezi Amsterodamem a Paříží, při kterém se podle všeho islámský radikál pokusil zabít cestující.

 

 

 

 

Přečteno: 1420x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

střelba, FrancieHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo