romea - logo
19. října 2021 (úterý)
svátek má Michaela

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Členové Ozbrojených sil Slovenska poděkovali na Facebooku Romům za záchranu při autonehodě

15.4.2020 12:52
"Sůl nad zlato", poděkovali členové Ozbrojených sil SK na svém profilu Romům za pomoc při autonehodě (FOTO: reprofoto/Facebook Ozbrojené sily SK)

V neděli došlo na východě Slovenska k nehodě vozidla Ozbrojených sil SR. Jako první na pomoc přispěchali místní Romové z nedaleké obce Soľ (v češtině Sůl) v Prešovském kraji. Tam shodou okolností členové ozbrojených sil o den dříve prováděli testování na onemocnění COVID-19 v místní romské komunitě. Informuje o tom server Vranovske.sk a také samy Ozbrojené síly SK na svém facebookovém profilu

I díky pomoci místních Romů se vojákům podařilo z nehody vyváznout bez vážnějších zranění. Na stránce Ozbrojených sil se poté objevil děkovný status, který autor uvedl slovy "Sůl nad zlato".

"Dnes nám obyvatelé z obce Soľ, okres Vranov nad Topľou, pomohli při záchranné akci našich chlapců při autonehodě. My jsme včera testovali Romy v Soľi - a právě Romové přivolali pomoc k naší nehodě dnes. DĚKUJEME! PS: už jsme si oddechli - výsledek: všichni budou v pořádku," stojí ve statusu na FB stránce Ozbrojených sil SR.

Přečteno: 1259x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, pomoc, Osada, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo