romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Členové Ozbrojených sil Slovenska poděkovali na Facebooku Romům za záchranu při autonehodě

15.4.2020 12:52
"Sůl nad zlato", poděkovali členové Ozbrojených sil SK na svém profilu Romům za pomoc při autonehodě (FOTO: reprofoto/Facebook Ozbrojené sily SK)

V neděli došlo na východě Slovenska k nehodě vozidla Ozbrojených sil SR. Jako první na pomoc přispěchali místní Romové z nedaleké obce Soľ (v češtině Sůl) v Prešovském kraji. Tam shodou okolností členové ozbrojených sil o den dříve prováděli testování na onemocnění COVID-19 v místní romské komunitě. Informuje o tom server Vranovske.sk a také samy Ozbrojené síly SK na svém facebookovém profilu

I díky pomoci místních Romů se vojákům podařilo z nehody vyváznout bez vážnějších zranění. Na stránce Ozbrojených sil se poté objevil děkovný status, který autor uvedl slovy "Sůl nad zlato".

"Dnes nám obyvatelé z obce Soľ, okres Vranov nad Topľou, pomohli při záchranné akci našich chlapců při autonehodě. My jsme včera testovali Romy v Soľi - a právě Romové přivolali pomoc k naší nehodě dnes. DĚKUJEME! PS: už jsme si oddechli - výsledek: všichni budou v pořádku," stojí ve statusu na FB stránce Ozbrojených sil SR.

Přečteno: 1052x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, pomoc, Osada, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo