romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Téměř 60 let po slavném projevu M. L. Kinga půjde na Washington další průvod. „George Floyd by neměl být mrtvý,“ říká jeho svolavatel

8.6.2020 11:19
(FOTO: Singlespeedfahrer, Wikimedia commons)
(FOTO: Singlespeedfahrer, Wikimedia commons)

Černošský aktivista reverend Al Sharpton vyzval ve svém projevu na pietní akci za George Floyda, který zemřel při zatýkání policií v Minneapolisu, k novému pochodu na Washington. Konat by se měl přesně 57 let po té, co 28.8. 1963 přednesl ze schodů washingtonského Lincolnova památníku svůj známý projev I Have a Dream (Mám sen) Martin Luther King.

"Vrátíme se tam osmadvacátého srpna, abychom obnovili sen a znovu se mu zavázali," uvedl Sharpton podle CNN na shromáždění, kterého se účastnil i Lutherův syn.

"George Floyd by neměl být mrtvý. Nezemřel na běžné zdravotní obtíže. Zemřel na běžné selhání amerického systému vymáhání práva. Je načase, abychom se postavili v Georgově jménu a řekli: 'Dejte své koleno z našich krků'," řekl Sharpton.

Do přípravy letošního pochodu by se podle něj měla zapojit i Floydova rodina i příbuzní dalších obětí policejního násilí.

Přečteno: 466x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Georg Floyd, Pochod, USA, Washington, Demonstrace, Pietní akce, Martin Luther KingHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo