romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Téměř 60 let po slavném projevu M. L. Kinga půjde na Washington další průvod. „George Floyd by neměl být mrtvý,“ říká jeho svolavatel

8.6.2020 11:19
(FOTO: Singlespeedfahrer, Wikimedia commons)
(FOTO: Singlespeedfahrer, Wikimedia commons)

Černošský aktivista reverend Al Sharpton vyzval ve svém projevu na pietní akci za George Floyda, který zemřel při zatýkání policií v Minneapolisu, k novému pochodu na Washington. Konat by se měl přesně 57 let po té, co 28.8. 1963 přednesl ze schodů washingtonského Lincolnova památníku svůj známý projev I Have a Dream (Mám sen) Martin Luther King.

"Vrátíme se tam osmadvacátého srpna, abychom obnovili sen a znovu se mu zavázali," uvedl Sharpton podle CNN na shromáždění, kterého se účastnil i Lutherův syn.

"George Floyd by neměl být mrtvý. Nezemřel na běžné zdravotní obtíže. Zemřel na běžné selhání amerického systému vymáhání práva. Je načase, abychom se postavili v Georgově jménu a řekli: 'Dejte své koleno z našich krků'," řekl Sharpton.

Do přípravy letošního pochodu by se podle něj měla zapojit i Floydova rodina i příbuzní dalších obětí policejního násilí.

Přečteno: 442x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Georg Floyd, Pochod, USA, Washington, Demonstrace, Pietní akce, Martin Luther KingHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo