romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Téměř rok od incidentu v osadě, kdy měl policista zbít romské děti, nedošlo vyšetřování k žádnému závěru

18.3.2021 12:19
V romské osadě Krompachy, která je nyní kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě, měl policista v pondělí 27. 4. 2020 obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. (FOTO: Press TV, Facebook, koláž: Romea.cz)
V romské osadě Krompachy, která je nyní kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě, měl policista v pondělí 27. 4. 2020 obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. (FOTO: Press TV, Facebook, koláž: Romea.cz)

Téměř rok od zahájení trestního stíhání v případě údajného útoku policisty na děti z romské osady v Krompachách z dubna loňského roku nedošlo ještě vyšetřování k žádnému závěru.

„Vyšetřování v tomto případě dále pokračuje. Vyšetřovatel Úřadu inspekční služby vede v tomto případě trestní stíhání ve věci podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele.“

„Vyšetřování v tomto případě dále pokračuje. Vyšetřovatel Úřadu inspekční služby vede v tomto případě trestní stíhání ve věci podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele,“ uvedla pro server Romea.cz Petra Friese z tiskového odboru Ministerstva vnitra Slovenské republiky.

Podle jejího vyjádření v současnosti vyšetřovatel vykonává všechny procesní úkony nevyhnutelné pro náležité objasnění skutku v souladu s trestním řádem. Vzhledem k věku poškozených osob musí úzce spolupracovat nejen s právními zástupci, ale i dětskými psychology.

„V současnosti vyšetřovatel aktivně komunikuje s příslušným prokurátorem, který vykonává dozor nad zákonností vyšetřování a dalších úkonech, které navrhuje zástupce pškozených,“ sdělila Friese. V osadě Krompachy, která v té době byla v karanténě, měl v pondělí 27. dubna zbít policista obuškem pět malých dětí. Důvodem mělo být, že sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

"Šli jsme na dřevo a začal nás honit policajt a křičel na nás, že jestli se nezastavíme, tak nás zastřelí. My jsme se zastavili a on nás vzal do tunelu a tam nás zbil," popsala s pláčem pro Press TV celou událost jedna z holčiček.

Trestní oznámení kvůli případu zbití romských dětí podali europoslanec Peter Pollák a zplnomocněnkyně vlády SR pro záležitosti romské menšiny Andrea Bučková. O důkladné vyšetření incidentu požádala policejního prezidenta Milana Lučanského i prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Přečteno: 1232x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Osada, Policie, Násilí, Děti, COVID-19, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo