romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Testování v romských komunitách potvrdilo Covid 19 v Richnavě

6.4.2020 16:29
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)
Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)

Nakažený novým koronavirem je i muž z obce Richnava, který má trvalé bydliště v Žehře. Onemocnění Covid 19 se potvrdilo v rámci pilotního testování obyvatel v romských komunitách. TASR to potvrdila Renáta Hudáková z Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví (RÚVZ) se sídlem ve Spišské Nové Vsi. Informují o tom Aktuality.sk.

"Děláme opatření. Zatím mame potvrzen jeden případ. Prověřují se rodinné kontakty a osoby, s nimiž se setkal. Stěry budou dělat všem, s nimiž se setkal," upřesnila. Podle Hudáková uvedený muž přijel z Anglie a má rodinný dům v Richnavě, kde se v uplynulých dnech zdržoval. V romské osadě v Žehře se podle jejích slov zdržel jen krátce. "Osadu v této obci proto není třeba řešit jako celek," dodala.

Jak upřesnila, muž se vrátil na Slovensko 30. března, kdy s sebou přivezl i část své rodiny. "Jel zpět do Anglie a v neděli (5. 4.) se vrátil podruhé s další skupinou," řekla.

Stát od pátku (3. 4.) realizuje v 33 vybraných romských komunitách pilotní testování obyvatel, zaměřené na případné šíření nového koronavirus. Jde o lidi, kteří se vrátili ze zahraničí, jakož i ty, kteří se chtěli dát otestovat dobrovolně. Stát chce zjistit aktuální stav a zamezit šíření nového koronaviru v lokalitách, kde žijí Romové.

Přečteno: 593x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, COVID-19, Romské osadyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo