romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

The New York Times: Na romské uprchlíky jsou humanitární pracovníci v Budapešti přísnější

8.3.2022 16:47
Romští uprchlíci z Ukrajiny (ILUSTRANČÍ FOTO: Češi pomáhají)
Romští uprchlíci z Ukrajiny (ILUSTRANČÍ FOTO: Češi pomáhají)

Mezi lidmi, kteří se snaží dostat do bezpečí z Ukrajiny napadené ruskými vojsky, jsou i romští uprchlíci, z nichž někteří se setkávají s předsudky a diskriminací. Informovali jsme již o případu dvou žen se čtyřmi dětmi, které byly dvakrát za sebou v Česku odmítnuty z ubytování nebo o řidičích autobusu, kteří odmítli odvézt romské matky původně z blízkosti Kyjeva do bezpečí či dalších případech, kdy dobrovolníci nechtějí odvážet romské rodiny

Dnes deník The New York Times na svém webu informoval o přístupu k některým romským uprchlíkům v Maďarsku. V centru humanitární pomoci na vlakovém nádraží v Nyugati v Budapešti musela podle něj romská rodina před tím, než jí bylo poskytnuto občerstvení, ukázat pracovníkům pasy. Po ostatních Ukrajincích to přitom nechtěli. Romským dětem pak přidělili vždy jeden nápoj a jeden sendvič – zatímco ostatním uprchlíkům nabídli, kolik sami chtěli.

S rasismem se setkali i studenti tmavé barvy pleti. Jejich výpovědi shromáždila americká CNN s tím, že k části z nich se strážci ukrajinsko-polských hranic chovali rasisticky.

Rusko napadlo Ukrajinu ve čtvrtek 24. února. Boje si podle OSN vyžádaly již 474 obětí na životech mezi civilisty. Informace o stovkách dalších obětí se ověřují. Do do sousedních zemí již uteklo přes 1,5 milionu lidí. 

Přečteno: 1110x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Rasismus, Uprchlíci, Budapešť, humanitární pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo