romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Třeťáci ve washingtonské škole museli při hodině rekonstruovat holokaust

21.12.2021 15:07
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Zaměstnankyně základní školy ve Washingtonu nutila žáky třetí třídy rekonstruovat události holokaustu. Někteří ze školáků měli simulovat kopání hromadných hrobů či smrt v plynových komorách. Jedno z dětí mělo hrát Adolfa Hitlera. Zaměstnankyně, která při hodině pronesla antisemitský výrok, byla po incidentu postavena mimo službu. S odvoláním na e-mail od ředitele Watkinsovy základní školy o tom informoval list The Washington Post (WP).

Žákům lektorka podle listu přidělovala konkrétní role. Podle e-mailu rodičům třeťáků od ředitele MScotta Berkowitze obsadila jedno dítě do role Hitlera. Na konci scény dítěti řekla, aby zahrálo sebevraždu. WP s odvoláním na rodiče píše, že šlo o židovského žáka.

K incidentu došlo v pátek při hodině v knihovně. Žáci měli původně prezentovat své projekty před prázdninami. Zaměstnankyně školy ale čas, který měl být věnován přípravě, věnovala rekonstrukci událostí z holokaustu.

"Chci uznat závažnost tohoto špatného vzdělávacího rozhodnutí, protože žáci by nikdy neměli být požádáni, aby předváděli nebo zobrazovali jakékoli zvěrstvo, zejména genocidu, válku nebo vraždu,“ uvedl Berkowitz v e-mailu.

Jiný žák musel podle svého rodiče zahrát, že je ve vlaku do koncentračního tábora a že pak umírá v plynové komoře. Žák také měl podle rodiče simulovat, že střílí své spolužáky. Rodič s WP hovořil pod podmínkou anonymity a jméno svého syna nesdělil.

Zaměstnankyně školy při hodině také měla antisemitské poznámky. Když se děti zeptaly, proč to Němci udělali, odpověděla podle WP: "Protože Židi zničili Vánoce." Po hodině lektorka žákům řekla, aby o tom nikomu neříkali. Děti se však svěřily své třídní učitelce.

Incident byl nahlášen speciálnímu týmu pro řešení incidentů ve veřejných školách. Zaměstnankyně byla postavena mimo službu a škola věc vyšetřuje. Rodiče obdrželi omluvu od úřadu, pod který spadají veřejné školy ve Washingtonu s vysvětlením, že nešlo o schválený učební plán. Celá třída se po pátečním incidentu podle ředitele setkala s týmem, který má ve škole na starosti otázky duševního zdraví školáků.

Přečteno: 932x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Holocaust, Vzdělávání, škola, Historie, Druhá světová válkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo