romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Trump hájil své výroky, že USA je třeba uzavřít muslimům, nadále je jasným favoritem republikánů pro volbu prezidenta

16.12.2015 10:01
Donald Trump (FOTO: Gage Skidmore, Wikimedia Commons)
Donald Trump (FOTO: Gage Skidmore, Wikimedia Commons)

V debatě republikánských kandidátů na prezidenta USA musel Donald Trump bránit své kontroverzní výroky o muslimech a plány na boj s terorismem, a dostal se proto pod ostrou palbu kritiky od svých rivalů. Jeb Bush nazval Trumpa neseriózním a chaotickým kandidátem. Vášnivá debata se strhla i kolem otázky, jak postupovat proti radikálnímu hnutí Islámský stát. Republikánští kandidáti se před televizními kamerami utkali v letošní poslední, páté debatě.

Trump, který je zatím podle průzkumů neotřesitelným favoritem na nominaci pro souboj o Bílý dům, byl zpočátku zřetelně v defenzivě. Moderátoři jej totiž konfrontovali s jeho výroky o uzavření USA pro muslimy a Trump bez dalších argumentů tvrdil, že nejde o diskriminaci muslimů, ale o otázku bezpečnosti.

Trump minulý týden v reakci na masakr v kalifornském San Bernardinu, kde pár inspirovaný radikálním islámem postřílel 14 lidí, vyzval při setkání s voliči k zákazu vpouštění všech muslimů včetně turistů na území USA. Mnozí američtí politici i osobnosti tento názor odsoudili.

Většina oslovených republikánských voličů uvedla, že je Trumpovy výroky nepohoršují, neboť říká, co si ostatní lidé myslí, zároveň se ale obává, že podobné komentáře mohou jeho šanci na prezidentské křeslo ohrozit. Jako urážlivá vnímá Trumpova slova 29 procent oslovených republikánských voličů, naopak 64 procent má opačný názor. Z řad demokratů pobouřil Trump 72 procent voličů.

Podle poslední sondáže Reuters/Ipsos má Trump podporu 33 procent oslovených republikánských voličů. Na druhém místě je Cruz s 15 procenty, který tak předstihl neurochirurga Carsona s 12 procenty. Deset procent voličů by podpořilo Rubia a devět procent Bushe.

Přečteno: 565x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Islám, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo