romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

TÝDEN.cz: Konec kašpárkovin. Němečtí neonacisté mají nového šéfa

Weinheim/Německo, 4.11.2014 12:28, (ROMEA)
Udo Pastörs, bývalý předseda NPD (FOTO: Ralf Roletschek, WikiMedia Commons)
Udo Pastörs, bývalý předseda NPD (FOTO: Ralf Roletschek, WikiMedia Commons)

Střídání po roce. Národnědemokratická strana Německa (NPD) má nového spolkového předsedu. Na sjezdu v bádensko-württemberském Weinheimu jím zvolili Franze Franze ze Sárska. V čele extrémně pravicové partaje vystřídal Udo Pastörse.

Dosavadní tiskový mluvčí NPD a člen jejího představenstva se s pomocí 86 získaných hlasů prosadil proti bývalému generálnímu tajemníkovi strany Peterovi Marxovi, pro kterého hlasovalo jen 32 delegátů.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

server Týden.cz
Přečteno: 597x
 

Kam dál:

Štítky:  

NPD, Německo, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo