romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ukrajina: nejen Tymošenková, i vypálené romské osady doprovázejí fotbalové EURO

Kyjev/Praha, 26.6.2012 10:40, (ROMEA)

Těsně před zahájením mistrovství Evropy ve fotbale, které spolu s Polskem hostí také Ukrajina, byl na kyjevském sídlišti Berezňaky vypálen romský tábor. Také v Oděse či na Krymu se objevují zprávy o vypálených romských osadách. Uvádí to server Aktuálně.cz.

V ukrajinské metropoli, na levém břehu Dněpru, se asi sedm desítek kočovníků usídlilo - k velké nelibosti místních obyvatel - už v dubnu. Své chatrče ze starých matrací, dek a igelitů, které nasbírali na skládce, rozložili v blízkosti kolejí, po kterých se na fotbalový šampionát dopravují tisíce fanoušků.

Počátkem června provizorní tábor lehl popelem. Podle romských aktivistů byl útok zřejmě spojen s konáním prestižní sportovní akce. Přestože to úřady popírají, město se tak prý zbavilo nepohodlných návštěvníků, kteří mohli při Euru pokazit dojem z nablýskané metropole.

>>> CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

ras, Aktuálně.cz
Přečteno: 1239x
 

Kam dál:

Štítky:  

Žhářský útok, Rasismus, MonitoringHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo