romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ukrajina: Neonacistická bojůvka Pravý sektor zlynčovala proruského poslance

Kyjev, 1.10.2014 16:19, (ROMEA)
Neonacisté z Pravého sektoru 30. 9. 2014 zlynčovali poslance ukrajinské Strany regionů Nestora Šufryče. (FOTO: repro Twitter)
Neonacisté z Pravého sektoru 30. 9. 2014 zlynčovali poslance ukrajinské Strany regionů Nestora Šufryče. (FOTO: repro Twitter)

Důrazné varování adresoval dnes neonacistům z organizace Pravý sektor ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov. V reakci na úterní útok pravicových radikálů proti proruskému poslanci prohlásil, že Evropa a Amerika se může po podobných incidentech od Ukrajiny odvrátit. Postiženým byl poslanec ukrajinské Strany regionů Nestor Šufryč, známý kritik vojenského tažení nynějšího režimu proti proruským separatistům na východě země.

V úterý Šufryče v černomořském přístavu Oděsa zmlátilo komando Pravého sektoru, poslanec si ze rvačky odnesl poraněný nos, pohmožděné oko a zakrvácený obličej. Šufryč podle ukrajinských médií leží v oděské nemocnici s otřesem mozku.

"Ještě několik pomlácených šufryčů a Evropa se od naší vítězné revoluce odvrátí. A bojím se, že Amerika také," napsal dnes ministr Avakov na Facebooku. "Páni radikálové, nechcete-li být za bezvýznamné debily, opusťte cestu lynče," konstatoval.

Důvodem úterního incidentu v Oděse byl podle agentury Unian lustrační zákon, o němž se nyní na Ukrajině intenzivně diskutuje. Šufryč, který je odpůrcem lustrací, měl být podle aktivistů Pravého sektoru hozen do kontejneru s odpadky, což je v poslední době na Ukrajině rozšířená forma protestu. Poslanec se však zdatně bránil a podlehl až tvrdým úderům pěstí.

VIDEO

Přečteno: 1134x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Neonacismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Pravý sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo