romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ukrajina: Neonacistická bojůvka Pravý sektor zlynčovala proruského poslance

Kyjev, 1.10.2014 16:19, (ROMEA)
Neonacisté z Pravého sektoru 30. 9. 2014 zlynčovali poslance ukrajinské Strany regionů Nestora Šufryče. (FOTO: repro Twitter)
Neonacisté z Pravého sektoru 30. 9. 2014 zlynčovali poslance ukrajinské Strany regionů Nestora Šufryče. (FOTO: repro Twitter)

Důrazné varování adresoval dnes neonacistům z organizace Pravý sektor ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov. V reakci na úterní útok pravicových radikálů proti proruskému poslanci prohlásil, že Evropa a Amerika se může po podobných incidentech od Ukrajiny odvrátit. Postiženým byl poslanec ukrajinské Strany regionů Nestor Šufryč, známý kritik vojenského tažení nynějšího režimu proti proruským separatistům na východě země.

V úterý Šufryče v černomořském přístavu Oděsa zmlátilo komando Pravého sektoru, poslanec si ze rvačky odnesl poraněný nos, pohmožděné oko a zakrvácený obličej. Šufryč podle ukrajinských médií leží v oděské nemocnici s otřesem mozku.

"Ještě několik pomlácených šufryčů a Evropa se od naší vítězné revoluce odvrátí. A bojím se, že Amerika také," napsal dnes ministr Avakov na Facebooku. "Páni radikálové, nechcete-li být za bezvýznamné debily, opusťte cestu lynče," konstatoval.

Důvodem úterního incidentu v Oděse byl podle agentury Unian lustrační zákon, o němž se nyní na Ukrajině intenzivně diskutuje. Šufryč, který je odpůrcem lustrací, měl být podle aktivistů Pravého sektoru hozen do kontejneru s odpadky, což je v poslední době na Ukrajině rozšířená forma protestu. Poslanec se však zdatně bránil a podlehl až tvrdým úderům pěstí.

VIDEO

Přečteno: 1138x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Neonacismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Pravý sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo