romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

UNICEF kvůli zadržování migrantů apeluje na maďarského prezidenta

10.3.2017 9:44
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)
Kurdští uprchlíci (FOTO: Repro Česká televize)

Dětský fond OSN (UNICEF) je znepokojen novým maďarským zákonem, který umožňuje umístit do uprchlických táborů z přepravních kontejnerů v pohraničí všechny migranty, včetně nezletilců starších 14 let bez doprovodu, a to až do vyřízení žádosti o azyl. Regionální ředitelka UNICEF v Evropě Afshan Khanová uvedla, že takové zadržování žadatelů o azyl děti v podstatě kriminalizuje. Děti, bez ohledu na věk, mohou podle ní následky pociťovat celý život.

Khanová vyzvala maďarského prezidenta Jánose Ádera, aby před podpisem zákona přihlédl k tomu, že "zacházení se všemi dětmi jako s dětmi by mělo být na prvním místě".

Zákon, který v úterý přijali velkou většinou maďarští poslanci, kritizují četné mezinárodní organizace a ochránci lidských práv, včetně vysokých komisařů OSN a Rady Evropy, ale také Amnesty International.

Budapešť, jak uvedl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, kritiku odmítá jako neopodstatněnou a nespravedlivou, zejména pokud jde o přirovnání politiky současné vlády k holokaustu. Vláda se podle ministra jen snaží ochránit maďarské hranice a potažmo Evropu.

Premiér Viktor Orbán před dnešním summitem Evropské unie podle agentury MTI řekl, že je nutné odrazit útoky proti novým maďarským pravidlům pro žadatele o azyl a dokázat, že jsou plně v souladu s evropským právem.

Přečteno: 1594x
 

Kam dál:

Štítky:  

UNICEF, Maďarsko, Viktor Orbán, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo