romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Úřad slovenského zmocněnce pro romské komunity se zapojil do pomoci ukrajinským uprchlíkům. Chystá monitorovací hlídky, aby byla zajištěna pomoc i Romům

10.3.2022 13:03
Slovensko-ukrajinská hranice - 9. 3. 2022 (FOTO: Facebook Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity)
Slovensko-ukrajinská hranice - 9. 3. 2022 (FOTO: Facebook Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity)

Úřad slovenského zmocněnce pro romské komunity (ÚSVRK) se zapojil do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Zástupci úřadu se účastní zasedání krizového štábu, zajišťují asistenci při pomoci především romským uprchlíkům a připravují monitorovací hlídky na hraničních přechodech Ubľa, Vyšné Německé a Velké Slemence. Zmocněnec Ján Hero to uvedl na sociální síti Facebook.

"Vzhledem k aktuální situaci na slovensko-ukrajinské hranici má Úřad zmocněnce vlády SR pro romské komunity v rámci svých možností zájem pomoci v krizových situacích obecně, všem rezidentům bez rozdílu národnosti," uvedl zmocněnec Ján Hero s tím, že z důvodu hlášených kritických situací a neadekvátního postupu při pomoci občanům je k asistenci důvod.

" Doposud jsme intervenovali při pomoci v Charitním Domě v Dolním Smokovci při dočasném pobytu 75 uprchlíků. Na žádost Slovenské katolické charity jsme přímo zajišťovali všechny úkony od tlumočení, zajišťování běžného chodu zařízení, až po pomoc během převozu uprchlíků do Mnichova. Obdobné služby jsme poskytovali i ve stanovém městečku v Humenném," dodal Hero.

Podle něj se zástupci úřadu pravidelně dvakrát denně účastní zasedání Permanentního krizového štábu, kde informují štáb o průběhu našich intervencí.

"Ve spolupráci s Odborem prevence kriminality MV SR zaměstnanci ÚSVRK zajistili překlad důležitých informačních materiálů do romského jazyka. ÚSVRK v této spolupráci hodlá dále pokračovat," napsal Ján Hero.

Úřad navrhuje jako jednu z aktivit i monitorování situace na třech hraničních přechodech Ubľa, Vyšné Německé a Velké Slemence. "Záměrem je vytvoření monitorovacích hlídek, které budou součinně se všemi orgány působícími na hranicích zachycovat krizové situace," dodal na závěr zmocněnce vlády SR pro romské komunity Ján Hero.

O zavedení jakýchsi romských koordinátorů na hranicích již dříve pro ROMEA TV hovořil europoslanec Peter Pollák

Přečteno: 717x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Slovensko, Diskriminace, Rasismus, Zmocněnec, Válka, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo