romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

USA: Hajlovalo se na sjezdu republikánů?

28.7.2016 11:46
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)

Webové stránky Slate.com zveřejnily fotografie a videozáznam ze sjezdu americké Republikánské strany, který se konal minulý týden v Ohiu. Na fotkách má jedna z vystupujících, rozhlasová moderátorka Laura Ingraham, vztyčenou pravou paži nataženou směrem k ohromné obrazovce, na které je Donald Trump.

Videozáznam ukazuje i další gesta, která svou pravou paží před a po diskutovaném gestu moderátorka udělala. Další fotka z větší vzdálenosti ukazuje Trumpa, jak na gesto reaguje tím, že svou pravou paží moderátorce zamával.

Na internetu jako reakce začalo kolovat mnoho fotografií řečníků z Demokratické strany, které je zobrazují se zvednutými pažemi s argumentem, že ani gesto moderátorky by nemělo být interpretováno jako gesto podobné nacistickému pozdravu.

Nicméně časopis Fortune, který psal o Trumpových vazbách na bílé rasisty, dal směr, aby gesto moderátorky bylo interpretováno jako nacistické.

Ingrahamová je velmi úspěšná autorka a televizní komentátorka, jejíž rozhlasový pořad se vysílá napříč Spojenými státy. Konzervativní publikace Newsmax ji nazvalo jednou z 25 nejvlivnějších žen v Republikánské straně.

O Hillary Clintonové vydala v roce 2000 Ingrahamová knihu s názvem Past Hillary: Hledání moci na špatných místech (The Hillary Trap: Looking for Power in All the Wrong Places). V knize se píše, že Clintonové "liberální feminismus vytvořil kulturu, která odměňuje závislost, podporuje roztříštěnost, podrývá rodinu a vyžívá se v pozici oběti."

VIDEO

Přečteno: 2410x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Neonacismus, Rasismus, Volby, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo