romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

USA: Hajlovalo se na sjezdu republikánů?

28.7.2016 11:46
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)

Webové stránky Slate.com zveřejnily fotografie a videozáznam ze sjezdu americké Republikánské strany, který se konal minulý týden v Ohiu. Na fotkách má jedna z vystupujících, rozhlasová moderátorka Laura Ingraham, vztyčenou pravou paži nataženou směrem k ohromné obrazovce, na které je Donald Trump.

Videozáznam ukazuje i další gesta, která svou pravou paží před a po diskutovaném gestu moderátorka udělala. Další fotka z větší vzdálenosti ukazuje Trumpa, jak na gesto reaguje tím, že svou pravou paží moderátorce zamával.

Na internetu jako reakce začalo kolovat mnoho fotografií řečníků z Demokratické strany, které je zobrazují se zvednutými pažemi s argumentem, že ani gesto moderátorky by nemělo být interpretováno jako gesto podobné nacistickému pozdravu.

Nicméně časopis Fortune, který psal o Trumpových vazbách na bílé rasisty, dal směr, aby gesto moderátorky bylo interpretováno jako nacistické.

Ingrahamová je velmi úspěšná autorka a televizní komentátorka, jejíž rozhlasový pořad se vysílá napříč Spojenými státy. Konzervativní publikace Newsmax ji nazvalo jednou z 25 nejvlivnějších žen v Republikánské straně.

O Hillary Clintonové vydala v roce 2000 Ingrahamová knihu s názvem Past Hillary: Hledání moci na špatných místech (The Hillary Trap: Looking for Power in All the Wrong Places). V knize se píše, že Clintonové "liberální feminismus vytvořil kulturu, která odměňuje závislost, podporuje roztříštěnost, podrývá rodinu a vyžívá se v pozici oběti."

VIDEO

Přečteno: 2418x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Neonacismus, Rasismus, Volby, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Panelová domy v ulici Kovářská ve Varnsdorfu (FOTO: ROMEA TV)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Protest Iniciativy za důstojné bydlení proti vystěhovávání rodin ve Varnsdorfu. Promluví i Anna Šabatová, bývalá ombudsmanka

28.1.2021 9:00
Iniciativa za důstojné bydlení pořádá ve čtvrtek 28. 1. 2021 (dnes) od 13:00 v severočeském Varnsdorfu shromáždění na podporu rodin vystěhovaných ze svých bytů během druhé vlny pandemie COVID-19. Jako jedna z řečnic vystoupí i bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílá demonstraci v přímém přenosu.
 celý článek

--ilustrační foto--

Mária Lendelová: Na brigády se Romové jen hrnuli

27.1.2021 18:53
Vyprávění paní Márie Lendelové se vinulo ve třech hlavních liniích: události 2. světové války, vlastní život (poválečná pracovní migrace do Čech, život za socialismu a Svaz Cikánů-Romů 1969–1973) a průběžné srovnávání života dříve a nyní. Paní Mária se narodila v lednu 1944 do romské hudebnické rodiny Julia Harvana v obci Telgárt na středním Slovensku. Rok, kdy přišla na svět, byly Telgárt i okolní obce krutě poznamenány nejtvrdšími boji SNP: prakticky celá obec lehla popelem (spáleno bylo 263 domů), lidé museli ze svých domovů utíkat. Právě s evakuací se paní Lendelové pojí nejstarší vzpomínky z jejího života, jež však zná jen zprostředkovaně. O tom, že téměř celá rodina tatínka byla zavražděna, že za války zemřel nešťastnou náhodou její devítiletý bratr a že i ona sama byla v ohrožení života, ví pouze z vyprávění svých rodičů a bratra, jenž ji zachránil.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Pocta Věře Gondolánové

27.1.2021 14:41
ROMEA TV připravila na počest zpěvačky vzpomínkový pořad, ve kterém se ze svého obdivu k ní vyznali kolegové, ale také její synovec Filip Gondolán.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo