romea - logo
20. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

USA: Hajlovalo se na sjezdu republikánů?

28.7.2016 11:46
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)

Webové stránky Slate.com zveřejnily fotografie a videozáznam ze sjezdu americké Republikánské strany, který se konal minulý týden v Ohiu. Na fotkách má jedna z vystupujících, rozhlasová moderátorka Laura Ingraham, vztyčenou pravou paži nataženou směrem k ohromné obrazovce, na které je Donald Trump.

Videozáznam ukazuje i další gesta, která svou pravou paží před a po diskutovaném gestu moderátorka udělala. Další fotka z větší vzdálenosti ukazuje Trumpa, jak na gesto reaguje tím, že svou pravou paží moderátorce zamával.

Na internetu jako reakce začalo kolovat mnoho fotografií řečníků z Demokratické strany, které je zobrazují se zvednutými pažemi s argumentem, že ani gesto moderátorky by nemělo být interpretováno jako gesto podobné nacistickému pozdravu.

Nicméně časopis Fortune, který psal o Trumpových vazbách na bílé rasisty, dal směr, aby gesto moderátorky bylo interpretováno jako nacistické.

Ingrahamová je velmi úspěšná autorka a televizní komentátorka, jejíž rozhlasový pořad se vysílá napříč Spojenými státy. Konzervativní publikace Newsmax ji nazvalo jednou z 25 nejvlivnějších žen v Republikánské straně.

O Hillary Clintonové vydala v roce 2000 Ingrahamová knihu s názvem Past Hillary: Hledání moci na špatných místech (The Hillary Trap: Looking for Power in All the Wrong Places). V knize se píše, že Clintonové "liberální feminismus vytvořil kulturu, která odměňuje závislost, podporuje roztříštěnost, podrývá rodinu a vyžívá se v pozici oběti."

VIDEO

Přečteno: 2399x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Neonacismus, Rasismus, Volby, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo