romea - logo
28. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Státní svátek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

USA: Hajlovalo se na sjezdu republikánů?

28.7.2016 11:46
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)

Webové stránky Slate.com zveřejnily fotografie a videozáznam ze sjezdu americké Republikánské strany, který se konal minulý týden v Ohiu. Na fotkách má jedna z vystupujících, rozhlasová moderátorka Laura Ingraham, vztyčenou pravou paži nataženou směrem k ohromné obrazovce, na které je Donald Trump.

Videozáznam ukazuje i další gesta, která svou pravou paží před a po diskutovaném gestu moderátorka udělala. Další fotka z větší vzdálenosti ukazuje Trumpa, jak na gesto reaguje tím, že svou pravou paží moderátorce zamával.

Na internetu jako reakce začalo kolovat mnoho fotografií řečníků z Demokratické strany, které je zobrazují se zvednutými pažemi s argumentem, že ani gesto moderátorky by nemělo být interpretováno jako gesto podobné nacistickému pozdravu.

Nicméně časopis Fortune, který psal o Trumpových vazbách na bílé rasisty, dal směr, aby gesto moderátorky bylo interpretováno jako nacistické.

Ingrahamová je velmi úspěšná autorka a televizní komentátorka, jejíž rozhlasový pořad se vysílá napříč Spojenými státy. Konzervativní publikace Newsmax ji nazvalo jednou z 25 nejvlivnějších žen v Republikánské straně.

O Hillary Clintonové vydala v roce 2000 Ingrahamová knihu s názvem Past Hillary: Hledání moci na špatných místech (The Hillary Trap: Looking for Power in All the Wrong Places). V knize se píše, že Clintonové "liberální feminismus vytvořil kulturu, která odměňuje závislost, podporuje roztříštěnost, podrývá rodinu a vyžívá se v pozici oběti."

VIDEO

Přečteno: 2443x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Neonacismus, Rasismus, Volby, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo