romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

USA: Hajlovalo se na sjezdu republikánů?

28.7.2016 11:46
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)
Gesto jedné z vystupujíích, rozhlasové moderátorky Laury Ingrahamy, na sjezdu americké Republikánské strany v červenci 2016. Hajluje? (FOTO: YouTube.com)

Webové stránky Slate.com zveřejnily fotografie a videozáznam ze sjezdu americké Republikánské strany, který se konal minulý týden v Ohiu. Na fotkách má jedna z vystupujících, rozhlasová moderátorka Laura Ingraham, vztyčenou pravou paži nataženou směrem k ohromné obrazovce, na které je Donald Trump.

Videozáznam ukazuje i další gesta, která svou pravou paží před a po diskutovaném gestu moderátorka udělala. Další fotka z větší vzdálenosti ukazuje Trumpa, jak na gesto reaguje tím, že svou pravou paží moderátorce zamával.

Na internetu jako reakce začalo kolovat mnoho fotografií řečníků z Demokratické strany, které je zobrazují se zvednutými pažemi s argumentem, že ani gesto moderátorky by nemělo být interpretováno jako gesto podobné nacistickému pozdravu.

Nicméně časopis Fortune, který psal o Trumpových vazbách na bílé rasisty, dal směr, aby gesto moderátorky bylo interpretováno jako nacistické.

Ingrahamová je velmi úspěšná autorka a televizní komentátorka, jejíž rozhlasový pořad se vysílá napříč Spojenými státy. Konzervativní publikace Newsmax ji nazvalo jednou z 25 nejvlivnějších žen v Republikánské straně.

O Hillary Clintonové vydala v roce 2000 Ingrahamová knihu s názvem Past Hillary: Hledání moci na špatných místech (The Hillary Trap: Looking for Power in All the Wrong Places). V knize se píše, že Clintonové "liberální feminismus vytvořil kulturu, která odměňuje závislost, podporuje roztříštěnost, podrývá rodinu a vyžívá se v pozici oběti."

VIDEO

Přečteno: 2392x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Neonacismus, Rasismus, Volby, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo