romea - logo
17. srpna 2018 (pátek)
svátek má Petra
Loading
rozšířené vyhledávaní

Útok samopalem na romskou rodinu na Slovensku. Do domu vystřelili až pět ran

11.10.2017 20:39
Pravděpodobně čtyři až pět ran ze samopalu vystřelili v říjnu 2017 útočníci na rodinný dům, kde žije romská rodina s malými dětmi. (FOTO: Repro Markíza TV)
Pravděpodobně čtyři až pět ran ze samopalu vystřelili v říjnu 2017 útočníci na rodinný dům, kde žije romská rodina s malými dětmi. (FOTO: Repro Markíza TV)

Pravděpodobně čtyři až pět ran ze samopalu vystřelili útočníci na rodinný dům, kde žije romská rodina s malými dětmi. Policie o šokujícím případě zatím mlčí, obyvatelé Pohronské Polhory nic podobného ještě nezažili. Informují o tom slovenská média.

Stalo se to po setmění, děti už ležely v postýlkách. "Naštěstí jsme už všichni leželi v posteli. Kdyby to bylo dříve, když jsme chodili, mohli někoho trefit. Vždyť tam byly i děti. Stříleli ze samopalu, vystřelili asi 4 rány. Já je neznám, pouze vím, že byli ze sousední Michalové," řekl muž z domu.

Policisté mladíky z auta již zadrželi, dva z nich poslali do vazby. O jejich vyšetřování za mřížemi rozhodla soudkyně v Brezně, obávala se totiž, že by v trestné činnosti mohli pokračovat. Obvinění jsou z nedovoleného ozbrojování, obchodu se zbraněmi a výtržnictví.

Auto, z něhož pravděpodobně stříleli, stojí před domem jednoho z nich v sousední obci Michalová. Jeho matka televizi Markíza potvrdila, že policisté udělali domovní prohlídku, našli prý pouze náboje. V seníku dále od domu prý objevili i zbraň.

Motiv střelby zatím není znám. Policie zatím nechce o případu kvůli vyšetřování zveřejnit žádné podrobnosti. Zveřejní je prý koncem týdne.

VIDEO

Přečteno: 12270x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Kriminalita, střelba, Násilí, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo