romea - logo
20. září 2017 (středa)
svátek má Oleg
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

Uznávaný hollywoodský skladatel podpořil romského kandidáta do Evropského parlamentu

Bratislava, 21.5.2014 23:40, (ROMEA)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)

Hans Zimmer, autor hudby k slavným hollywoodským velkofilmům, jako je například Batman, Da Vinciho kód, Piráti z Karibiku či Gladiátor, podpořil videem romského kandidáta do Evropského parlamentu ze Slovenska Stanislava Daniela, který do Bruselu kandiduje za hnutí OĽaNO.

"Nejdřív jsem byl překvapený, že se to doopravdy uskutečnilo a video, ve kterém slavný Hans Zimmer doporučuje hlasovat pro Stana Daniela, je na světe. Dalším velkým překvapením bylo, že se toho chytila média. V této chvíli video a článek s ním spojený viděly už tisíce lidí. Nejde jen o zviditelnění Stana Daniela jako kandidáta na europoslance, ale také Stana Daniela jako Roma. A to bez negativních obrazů a zbytečných senzací," uvedl pro server Romea.cz jen několik hodin před zahájením voleb Daniel.

VIDEO

"V roce 2011 jsem se rozhodl pro hudební dobrodružství, chtěl jsem nahrát vynikající romské hudebníky a tak jsem odjel na Slovensko," říká Zimmer ve svém videu. Měl totiž v plánu pro tehdy připravovaný film Sherlock Holmes: Hra stínů s Robertem Downeym jr. a Judem Lawom v hlavních rolích použít tradiční romskou hudbu.

S Danielem se poznal právě v době, kdy pobýval na Slovensku. “S Hansem jsme se skamarádili, když nahrával se slovenskými Romy hudbu k Sherlocku Holmesovi. Pozval mě do studia, abych jim tlumočil,” říká pro server Romovia.sme.sk Daniel.

Skladatel se zajímá o situaci na Slovensku a je přesvědčen, že romská menšina potřebuje svůj hlas a zástupce, píše server Romovia.sme.sk.

voj, server Romovia.sme.sk
Přečteno: 800x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, EU volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

Památník Hodonín u Kunštátu bude spravovat Muzeum romské kultury

19.9.2017 13:28
Nový památník v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku v místech protektorátního koncentračního tábora pro Romy bude spravovat Muzeum romské kultury. Areál převezme od Národního pedagogického muzea, které pamětní centrum vybudovalo. Schválila to v pondělí vláda. Památník se měl původně otevřít letos v srpnu. Přípravy se ale pozastavily kvůli nejasnostem kolem toho, kdo by měl expozice provozovat a jak by měly vypadat. Kdy bude areál zpřístupněn, zatím není jasné.
 celý článek

Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)

videoRomům nepronajímat! Další nahrávka dokazuje diskriminaci realitní kanceláře v přístupu k bydlení

19.9.2017 9:10
Krátce poté, co Romea.cz zveřejnila přepis záznamu, zachycujícího příklad praxe pronajímatelů, kteří v rozporu se zákonem a´priori odmítají pronajímat své byty zájemcům z řad Romů, dostala redakce k dispozici další obdobnou nahrávku. Tentokrát se jedná o záznam telefonního rozhovoru mezi sociálním pracovníkem Miroslavem Brožem a zaměstnankyní – pravděpodobně sekretářkou – realitní společnosti z Teplic.
 celý článek

--ilustrační foto--

Amnesty International: Požadujeme spravedlnost pro oběti policejní razie v romské osadě v Moldavě nad Bodvou

18.9.2017 21:15
Amnesty International shledává přístup slovenských orgánů k vyšetřování obvinění z policejního násilí v r. 2013 v romské komunitě v Budulovské ulici Moldavě nad Bodvou jako nespravedlivý. Jejich postup vnímá jako porušení mezinárodních úmluv o lidských právech. Největší lidsko-právní organizace vyzývá všechny k podpisu petice, kterou chtějí vyžádat spravedlivost pro oběti, které nakonec byli obvinění za křivé svědectví. Oběti - čtyři muži si podle policie prý vymysleli, že je během razie v osadě zbili.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo