romea - logo
24. června 2018 (neděle)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Uznávaný hollywoodský skladatel podpořil romského kandidáta do Evropského parlamentu

Bratislava, 21.5.2014 23:40, (ROMEA)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)

Hans Zimmer, autor hudby k slavným hollywoodským velkofilmům, jako je například Batman, Da Vinciho kód, Piráti z Karibiku či Gladiátor, podpořil videem romského kandidáta do Evropského parlamentu ze Slovenska Stanislava Daniela, který do Bruselu kandiduje za hnutí OĽaNO.

"Nejdřív jsem byl překvapený, že se to doopravdy uskutečnilo a video, ve kterém slavný Hans Zimmer doporučuje hlasovat pro Stana Daniela, je na světe. Dalším velkým překvapením bylo, že se toho chytila média. V této chvíli video a článek s ním spojený viděly už tisíce lidí. Nejde jen o zviditelnění Stana Daniela jako kandidáta na europoslance, ale také Stana Daniela jako Roma. A to bez negativních obrazů a zbytečných senzací," uvedl pro server Romea.cz jen několik hodin před zahájením voleb Daniel.

VIDEO

"V roce 2011 jsem se rozhodl pro hudební dobrodružství, chtěl jsem nahrát vynikající romské hudebníky a tak jsem odjel na Slovensko," říká Zimmer ve svém videu. Měl totiž v plánu pro tehdy připravovaný film Sherlock Holmes: Hra stínů s Robertem Downeym jr. a Judem Lawom v hlavních rolích použít tradiční romskou hudbu.

S Danielem se poznal právě v době, kdy pobýval na Slovensku. “S Hansem jsme se skamarádili, když nahrával se slovenskými Romy hudbu k Sherlocku Holmesovi. Pozval mě do studia, abych jim tlumočil,” říká pro server Romovia.sme.sk Daniel.

Skladatel se zajímá o situaci na Slovensku a je přesvědčen, že romská menšina potřebuje svůj hlas a zástupce, píše server Romovia.sme.sk.

voj, server Romovia.sme.sk
Přečteno: 811x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, EU volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Předlice. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V Předlicích začala likvidace skládky. Zapojili se místní obyvatelé, náklady platí město

20.6.2018 16:13
V ústecké čtvrti Předlice začal v úterý 6. června úklid skládky ve vnitrobloku několika soukromých domů. Odvoz odpadů finančně zajišťuje město, informuje radnice v tiskové zprávě na webu. Domy přilehlé ke skládce patří soukromým vlastníkům, žijí v nich chudí lidé, především Romové.
 celý článek

Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Gypsy Kings: Změnili jsme název, ale duše kapely je pořád stejná a naše hudba se nemění

20.6.2018 14:53
Koncertu předcházela změna názvu z původních Gipsy Kings na nové The Original Gypsies of Camargue kvůli právnickým tahanicím mezi zastupitelskými agenturami několika zakládajících členů. Na pražském koncertu vystoupili čtyři původní členové kapely: Patchaï Reyes, Canut Reyes, Paul Reyes a Chico Bouchikhi, které doprovodilo dalších jedenáct muzikantů.
 celý článek

Moldava nad Bodvou (FOTO: Repro SME.sk/MECEM)

Slovenský soud po kontroverzní policejní razii potrestal pouze Romy

20.6.2018 11:33
Pět let od kontroverzní policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku soud zatím nepravomocně potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Upozornily na to nevládní organizace, podle kterých se tak ze zraněných stali pachatelé a stát případ nikdy nezávisle nevyšetřil. Slovenská ombudsmanka vybídla, aby z policejních akcí byly pořizovány kamerové záznamy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo