romea - logo
21. února 2018 (středa)
svátek má Lenka
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Uznávaný hollywoodský skladatel podpořil romského kandidáta do Evropského parlamentu

Bratislava, 21.5.2014 23:40, (ROMEA)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)
Stano Daniel v pořadu Desetiminutovka (FOTO: ROMEA TV)

 

Hans Zimmer, autor hudby k slavným hollywoodským velkofilmům, jako je například Batman, Da Vinciho kód, Piráti z Karibiku či Gladiátor, podpořil videem romského kandidáta do Evropského parlamentu ze Slovenska Stanislava Daniela, který do Bruselu kandiduje za hnutí OĽaNO.

"Nejdřív jsem byl překvapený, že se to doopravdy uskutečnilo a video, ve kterém slavný Hans Zimmer doporučuje hlasovat pro Stana Daniela, je na světe. Dalším velkým překvapením bylo, že se toho chytila média. V této chvíli video a článek s ním spojený viděly už tisíce lidí. Nejde jen o zviditelnění Stana Daniela jako kandidáta na europoslance, ale také Stana Daniela jako Roma. A to bez negativních obrazů a zbytečných senzací," uvedl pro server Romea.cz jen několik hodin před zahájením voleb Daniel.

VIDEO

"V roce 2011 jsem se rozhodl pro hudební dobrodružství, chtěl jsem nahrát vynikající romské hudebníky a tak jsem odjel na Slovensko," říká Zimmer ve svém videu. Měl totiž v plánu pro tehdy připravovaný film Sherlock Holmes: Hra stínů s Robertem Downeym jr. a Judem Lawom v hlavních rolích použít tradiční romskou hudbu.

S Danielem se poznal právě v době, kdy pobýval na Slovensku. “S Hansem jsme se skamarádili, když nahrával se slovenskými Romy hudbu k Sherlocku Holmesovi. Pozval mě do studia, abych jim tlumočil,” říká pro server Romovia.sme.sk Daniel.

Skladatel se zajímá o situaci na Slovensku a je přesvědčen, že romská menšina potřebuje svůj hlas a zástupce, píše server Romovia.sme.sk.

voj, server Romovia.sme.sk
Přečteno: 804x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, EU, EU volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Čeněk Růžička (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Čeněk Růžička podal jménem pozůstalých trestní oznámení na Tomia Okamuru

8.2.2018 11:46
Předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička dnes u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 podal jménem pozůstalých po obětech koncentračního tábora v Letech u Písku trestní oznámení na místopředsedu Sněmovny Tomia Okamuru a poslance Miloslava Roznera (oba SPD). Růžička sice nedoufá, že policie Okamuru bude stíhat, ale podle svého vyjádření to musel udělat. Důvodem jsou výroky obou politiků o romském táboře v Letech u Písku. Skupina asi deseti pozůstalých po obětech tábora požaduje odškodnění za morální újmu. Oba politici podle nich porušili zákon veřejným popíráním nacistické genocidy Romů.
 celý článek

Eduard Oláh (FOTO: http://www.fotothing.com)

Zemřel sochař a kameník Eduard Oláh, autor památníku romským obětem tábora v Hodoníně u Kunštátu

8.2.2018 11:13
Po krátké nemoci zemřel ve věku 63 let sochař a kameník Eduard Oláh - Izrael Ben Eded. Poslední rozloučení proběhlo v úterý 7. 2. v úzkém rodinném kruhu. Server Romea.cz o tom informovala jeho rodina.
 celý článek

Patrik Banga. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Patrik Banga: Jak je možné psát o obnově koncentráků? Slušnost se vytratila. Místo toho vládne lež a nenávist

7.2.2018 21:30
Už asi po třetí za posledních několik hodin čtu názor, že se mají obnovit koncentrační tábory. Zcela nepřekvapivě byl jeden z nich na facebookovém profilu Tomia Okamury. A už několik desítek hodin přemýšlím, zda k tomu vlastně můžu něco říct, protože jsem se dostal do stadia, kdy se bojím cokoliv říct, protože jakmile něco řeknu, začnou mi chodit nenávistné rasistické maily a vzkazy, které mě znechucují tak, že jsem přestal i blogovat na blogu, který sám vedu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo