romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Bratislavě se konal kongres mladých Romů a Romek. Společně vypracovali deklaraci pro lepší soužití ve společnosti a důstojnější život

13.4.2022 13:27
Deklarace mladých Romů a Romek 2022 (FOTO: Úřad zmocněnce vlády SR pro romské komunity)
Deklarace mladých Romů a Romek 2022 (FOTO: Úřad zmocněnce vlády SR pro romské komunity)

Přes 40 mladých lidí z romských komunit z celého Slovenska se zúčastnilo kongresu mladých Romů v Bratislavě, který se konal od pátku 8.4. do neděle 10.4. Během setkání vznikl dokument Deklarace mladých Romů a Romek 2022.

Účastníci kongresu se ve čtyřech pracovních komisích věnovali oblastem zaměřeným na zdravotnictví, rozvoj otevřené kultury a sportu, participace a společné spravování společnosti, inkluze a antidiskriminačních politik nebo inovaci inkluzivního vzdělávacího procesu.

Mikuláš Lakatoš za organizátory uvedl, že cílem deklarace je přispět vlastními návrhy a konkrétními požadavky ke změně politik pro zvýšení šancí na lepší a důstojnější život a rozvoj a budoucnost v otevřené a tolerantní společnosti, která staví na demokratických právech a svobodách.

„Ve většině případů jsme našli společnou shodu,“ uvedl k řešeným oblastem zmocněnec slovenské vlády pro romské komunity Ján Hero. Kongres organizoval úřad zmocněnce ve spolupráci s Platformou mladých Romů a Univerzitní knihovnou v Bratislavě.

Celé znění deklarace je zveřejněno na webu Úřadu vlády SR.

Přečteno: 541x
 

Kam dál:

Štítky:  

kongres, Bratislava, Mezinárodní den Romů



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo