romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Británi se oběsil devítiletý chlapec. Zřejmě kvůli rasistické šikaně

Birmingham, 1.3.2013 11:12, (ROMEA)
Škola Erdington Hall v Birminghamu. (FOTO: Google Maps)
Škola Erdington Hall v Birminghamu. (FOTO: Google Maps)

V Birminghamu se zřejmě kvůli šikaně s rasistickým podtextem oběsil devítiletý Aaron Dugmore. Potom co ho rodiče našli, byl chlapec převezen do nemocnice, kde zemřel na selhání srdce. Aaron se zařadil k nejmladším sebevrahům v Británii.

Policie sebevraždu vyšetřuje s tím, že za ní mohla stát šikana ve škole. Podle deníku Daily Mail, který se odvolává na tvrzení matky, spolužáci Aaronovi vyhrožovali kvůli tomu, že je bílý.

Rodiče našli syna oběšeného v pokoji 11. února kolem šesté večer. Záchranka ho převezla do dětské nemocnice v Birminghamu, kde se jej lékaři pokoušeli zachránit, ale druhý den zemřel na selhání srdce.

Rodiče obviňují školu Erdington Hall, do níž jejich syn chodil od září 2012, kdy se rodina do její blízkosti přestěhovala. Do školy chodí 75 procent žáků, kteří jsou děti přistěhovalců, především muslimů z Pákistánu, Srí Lanky nebo Bangladéše. Aaronovy rodiče si prý vedení školy na rasovou šikanu opakovaně stěžovali, ale nic se nestalo.

Jeho matka, třicetiletá Kelly Marie Dugmorová uvedla, že byl týdny šikanován. „Aaron byl šikanován kvůli barvě pleti a mně se z toho dělalo špatně od žaludku,“ uvedla matka. „Řekl nám, že byl šikanován skupinou asijských dětí ve škole a během oběda se před nimi musel schovat na hřišti,“ dodal jeho otčím Paul Jones. „Stal se terčem šikany ze strany starších dětí. Bavili se tím, protože byl ve škole nový, ale nikdo si nemyslel, že je za tím něco víc,“ potvrdila šikanu i sousedka chlapcovy babičky.

Podle matky synovi ve škole vyhrožovali. Na Aarona třeba jeden žák vytáhl nůž z umělé hmoty. Přitom mu řekl, že příště to bude opravdový nůž. Další spolužák mu řekl, že podle jeho otce by měli být všichni bílí mrtví.

ryz, Daily Mail, Novinky.cz, TÝDEN.CZ
Přečteno: 11550x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Xenofobie, Šikana, Velká Británie, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo