romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Drážďanech začne soud s pravicovými extremisty

7.3.2017 10:02
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

V Drážďanech dnes za bezprecedentních bezpečnostních opatření začne soud s osmi pravicovými extremisty, kteří jsou obžalováni ze série bombových útoků na uprchlíky a politické odpůrce. Sedmi mužům a jedné ženě, kteří si materiál pro výbušniny obstarávali i v Česku, hrozí mnohaleté tresty vězení.

Takzvanou skupinu Freital, pojmenovanou podle saského města, odkud část jejích členů ve věku 19 až 39 let pochází, považují vyšetřovatelé za teroristické uskupení, jehož cílem bylo útočit na uprchlíky i lidi jiného politického přesvědčení a zastrašovat je. Členové skupiny, která vznikla v červenci 2015, čelí kvůli pěti bombovým útokům mimo jiné obžalobě z pokusu o vraždu nebo těžkého ublížení na zdraví.

Význam procesu dokládá i to, že kvůli němu musel v Drážďanech vzniknout nový soudní sál. Žádný z těch dosavadních totiž neodpovídal požadavkům pro soud se skupinou lidí podezřelých z terorismu. V soudní síň se tak nakonec trochu paradoxně proměnila část budovy, která měla původně sloužit jako ubytovna pro uprchlíky.

Přečteno: 802x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Soud, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo