romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Německu začal proces s dvanácti členy krajně pravicové teroristické skupiny Gruppe S.

14.4.2021 13:00
Proces s teroristickou skupinou Gruppe S. Foto z videa SWR 1 na youtube.
Proces s teroristickou skupinou Gruppe S. Foto z videa SWR 1 na youtube.

Před soudem ve Stuttgartu dnes stanulo dvanáct předpokládaných členů a podporovatelů krajně pravicového teroristického uskupení Gruppe S. (Skupina S.). Podle obžaloby chtěli zabíjet muslimy a osnovat občanskou válku, informovala agentura DPA. Obžalovaní byli dobře propojeni s pravicově extremistickou scénou a někteří měli úzké kontakty na dodavatele zbraní, uvedla na úvod procesu u vrchního zemského soudu ve Stuttgartu zástupkyně státního zastupitelství.

Obžalovaní údajně zastávali xenofobní a národněsocialistický světonázor a nenáviděli především muslimy a Židy. Hovořili o nich jako o "lidském odpadu" a "švábech". Propojovali se v chatovacích skupinách a chtěli si opatřit zbraně a přepadávat s nimi mešity. V hledáčku však měli i politiky a jinak smýšlející osoby, tvrdí žalobci.

Údajný vůdce skupiny Werner S. z bavorského Augsburgu se podle obžaloby pokoušel pro svou organizaci získat přední představitele krajně pravicové scény, protože si od nich sliboval velký mobilizační potenciál.

Obžalovaní byli zadrženi loni 14. února. Jedenáct z nich je ve vyšetřovací vazbě a jeden na svobodě. Rozsáhlý proces s desítkami účastníků má trvat nejméně do poloviny příštího roku.

Přečteno: 539x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Německo, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo