romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Německu začala policejní razie proti Ku-klux-klanu. Vyzbrojovali se a plánovali násilné akce

17.1.2019 23:00
Ilustrační FOTO: PolizeiBerlin, wikkimedia commons
Ilustrační FOTO: PolizeiBerlin, wikkimedia commons

Ve středu 16. ledna 2019 obvinila německá policie sedmnáct lidí ve věku od 17 do 59 let z kriminálního spolčení, protože založiuli rasistickou organizaci. Vyšetřovatelé ze zemského kriminálního úřadu Bádenska-Württemberska se pachatelům dostali na stopu díky sociálním sítím, kde probíhala komunikace mezi obviněnými.

Tito lidé údajně vytvořili organizaci s názvem National Socialist Knights of the Ku Klux Klan Deutschland (Národně socialističtí rytíři německého Ku Kulx Klanu), která od svých členů pobírala měsíční příspěvky, ze kterých byla financována. Jako Ku Klux Klan se označují tajné a militantní organizace prosazujících především rasovou segregaci. Původ mají v jižních státech USA.

Policie prohledala 12 nemovitostí v osmi spolkových zemích. Při razii bylo zajištěno mnoho zbraní, dokumentů a jeden mobilní telefon s konverzací členů této skupiny. Tyto důkazy by mohli pomoci podrobněji probádat pozadí a strukturu této organizace. Úřady neuvedly, zda byl někdo při prohlídce zadržen.

Členové této organizace sympatizují s ideologií národního socialismu. Někteří členové této organizace se podle deníku Focus, který o celé kauze informoval, vyzbrojovali a pohrávali si s myšlenkou násilí.

Přečteno: 574x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ku Klux Klan, NěmeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo