romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Německu začala policejní razie proti Ku-klux-klanu. Vyzbrojovali se a plánovali násilné akce

17.1.2019 23:00
Ilustrační FOTO: PolizeiBerlin, wikkimedia commons
Ilustrační FOTO: PolizeiBerlin, wikkimedia commons

Ve středu 16. ledna 2019 obvinila německá policie sedmnáct lidí ve věku od 17 do 59 let z kriminálního spolčení, protože založiuli rasistickou organizaci. Vyšetřovatelé ze zemského kriminálního úřadu Bádenska-Württemberska se pachatelům dostali na stopu díky sociálním sítím, kde probíhala komunikace mezi obviněnými.

Tito lidé údajně vytvořili organizaci s názvem National Socialist Knights of the Ku Klux Klan Deutschland (Národně socialističtí rytíři německého Ku Kulx Klanu), která od svých členů pobírala měsíční příspěvky, ze kterých byla financována. Jako Ku Klux Klan se označují tajné a militantní organizace prosazujících především rasovou segregaci. Původ mají v jižních státech USA.

Policie prohledala 12 nemovitostí v osmi spolkových zemích. Při razii bylo zajištěno mnoho zbraní, dokumentů a jeden mobilní telefon s konverzací členů této skupiny. Tyto důkazy by mohli pomoci podrobněji probádat pozadí a strukturu této organizace. Úřady neuvedly, zda byl někdo při prohlídce zadržen.

Členové této organizace sympatizují s ideologií národního socialismu. Někteří členové této organizace se podle deníku Focus, který o celé kauze informoval, vyzbrojovali a pohrávali si s myšlenkou násilí.

Přečteno: 622x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ku Klux Klan, NěmeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo