romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V poštovní schránce rezidence George Sorose se našla výbušnina

24.10.2018 14:45
George Soros (FOTO: ERIAC)
George Soros (FOTO: ERIAC)

Americká policie našla výbušninu v poštovní schránce rezidence miliardáře George Sorose ve státě New York. Přivolaní pyrotechnici nálož zneškodnili. Podle agentury AP není jisté, zda byl Soros v době nálezu doma.

Policie preventivně poslala protiteroristické specialisty zkontrolovat další budovy spojené se Sorosem. Jeho mluvčí spojila incident s "nenávistnou rétorikou ovládající americkou politiku".

Podle zdroje AP připomínalo výbušné zařízení podomácku vyrobenou trubkovou bombu a bylo umístěno v balíčku ve schránce mimo dům. Případem se nyní zabývá Federální úřadu pro vyšetřování (FBI).

Filantrop a politický aktivista Soros financuje miliardovými částkami projekty na podporu demokracie a lidských práv po celém světě. Je častým terčem tvrdé kritiky konzervativních skupin a na jeho adresu zazívají výhrůžky amerických antisemitů. Nedávno se o něm kriticky vyjádřil i prezident Donald Trump, když mu přiřkl financování protestů proti soudci Brettu Kavanaughovi. Ostrá slova volí i někteří další republikánští politici.

"Nenávistná rétorika, která ovládá politiku v USA a v mnoha zemích celého světa, živí extremismus a násilí. V této atmosféře strachu, lhaní a rostoucího autoritářství může pouhé projevení názoru vyvolat výhružky smrtí," uvedla v prohlášení Sorosova mluvčí Laura Silberová. V Maďarsku, odkud Soros pochází, se Soros pro vládu premiéra Viktora Orbána stal nežádoucí osobou. Jeho nadace Open Society Foundation (OSF) musela nedávno vyklidit své budapešťské kanceláře a přemístit se do Berlína.

Přečteno: 991x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soros George, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo