romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Rakousku napadli extrémisté rektora univerzity během přednášky

Vídeň, 10.6.2016 10:15, (ROMEA)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)

Odpolední přednášku na univerzitě v jihorakouském Klagenfurtu dnes narušila desítka přívrženců krajní pravice, která vtrhla s megafony do sálu. Rektor Oliver Vitouch agentuře APA řekl, že jeden z výtržníků ho udeřil do břicha.

Vitouch skupinu vyzval k odchodu, ta ale sál opustila až poté, co zavolal policii. Jednoho z mužů se rektor pokusil zadržet, ten ho ale udeřil. "Chtěl jsem zjistit jeho identitu, to mu ale očividně nebylo po chuti," řekl Vitouch k potyčce.

Skupina, která na univerzitu pronikla, se hlásí k takzvanému identitárnímu hnutí. Německé tajné služby ho považují za krajně pravicové, podobný názor mají i ty rakouské. Hnutí se podle nich hlásáním ochrany před islamizací a masovým přistěhovalectvím snaží prosadit svůj rasistický a nacionální světonázor, citoval list Kurier hodnocení rakouských úřadů.

Před dvěma měsíci takzvaní identitáři vtrhli do auly vídeňské univerzity, kde rozvinuli transparent s nápisem Multikulti zabíjí. V publiku tehdy sedělo asi 700 lidí a výtržníci je postříkali červenou barvou.

Přečteno: 1500x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Nenávist, Násilí, Rakousko, radikálové, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo