romea - logo
12. srpna 2020 (středa)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Rakousku napadli extrémisté rektora univerzity během přednášky

Vídeň, 10.6.2016 10:15, (ROMEA)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)

Odpolední přednášku na univerzitě v jihorakouském Klagenfurtu dnes narušila desítka přívrženců krajní pravice, která vtrhla s megafony do sálu. Rektor Oliver Vitouch agentuře APA řekl, že jeden z výtržníků ho udeřil do břicha.

Vitouch skupinu vyzval k odchodu, ta ale sál opustila až poté, co zavolal policii. Jednoho z mužů se rektor pokusil zadržet, ten ho ale udeřil. "Chtěl jsem zjistit jeho identitu, to mu ale očividně nebylo po chuti," řekl Vitouch k potyčce.

Skupina, která na univerzitu pronikla, se hlásí k takzvanému identitárnímu hnutí. Německé tajné služby ho považují za krajně pravicové, podobný názor mají i ty rakouské. Hnutí se podle nich hlásáním ochrany před islamizací a masovým přistěhovalectvím snaží prosadit svůj rasistický a nacionální světonázor, citoval list Kurier hodnocení rakouských úřadů.

Před dvěma měsíci takzvaní identitáři vtrhli do auly vídeňské univerzity, kde rozvinuli transparent s nápisem Multikulti zabíjí. V publiku tehdy sedělo asi 700 lidí a výtržníci je postříkali červenou barvou.

Přečteno: 1508x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Nenávist, Násilí, Rakousko, radikálové, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo