romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Rakousku napadli extrémisté rektora univerzity během přednášky

Vídeň, 10.6.2016 10:15, (ROMEA)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)

Odpolední přednášku na univerzitě v jihorakouském Klagenfurtu dnes narušila desítka přívrženců krajní pravice, která vtrhla s megafony do sálu. Rektor Oliver Vitouch agentuře APA řekl, že jeden z výtržníků ho udeřil do břicha.

Vitouch skupinu vyzval k odchodu, ta ale sál opustila až poté, co zavolal policii. Jednoho z mužů se rektor pokusil zadržet, ten ho ale udeřil. "Chtěl jsem zjistit jeho identitu, to mu ale očividně nebylo po chuti," řekl Vitouch k potyčce.

Skupina, která na univerzitu pronikla, se hlásí k takzvanému identitárnímu hnutí. Německé tajné služby ho považují za krajně pravicové, podobný názor mají i ty rakouské. Hnutí se podle nich hlásáním ochrany před islamizací a masovým přistěhovalectvím snaží prosadit svůj rasistický a nacionální světonázor, citoval list Kurier hodnocení rakouských úřadů.

Před dvěma měsíci takzvaní identitáři vtrhli do auly vídeňské univerzity, kde rozvinuli transparent s nápisem Multikulti zabíjí. V publiku tehdy sedělo asi 700 lidí a výtržníci je postříkali červenou barvou.

Přečteno: 1502x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Nenávist, Násilí, Rakousko, radikálové, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo