romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Rakousku napadli extrémisté rektora univerzity během přednášky

Vídeň, 10.6.2016 10:15, (ROMEA)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)
Akce extrémistů, při které byl napaden rektor univerzity v jihorakouském Klagenfurtu (Zdroj: facebook.com)

Odpolední přednášku na univerzitě v jihorakouském Klagenfurtu dnes narušila desítka přívrženců krajní pravice, která vtrhla s megafony do sálu. Rektor Oliver Vitouch agentuře APA řekl, že jeden z výtržníků ho udeřil do břicha.

Vitouch skupinu vyzval k odchodu, ta ale sál opustila až poté, co zavolal policii. Jednoho z mužů se rektor pokusil zadržet, ten ho ale udeřil. "Chtěl jsem zjistit jeho identitu, to mu ale očividně nebylo po chuti," řekl Vitouch k potyčce.

Skupina, která na univerzitu pronikla, se hlásí k takzvanému identitárnímu hnutí. Německé tajné služby ho považují za krajně pravicové, podobný názor mají i ty rakouské. Hnutí se podle nich hlásáním ochrany před islamizací a masovým přistěhovalectvím snaží prosadit svůj rasistický a nacionální světonázor, citoval list Kurier hodnocení rakouských úřadů.

Před dvěma měsíci takzvaní identitáři vtrhli do auly vídeňské univerzity, kde rozvinuli transparent s nápisem Multikulti zabíjí. V publiku tehdy sedělo asi 700 lidí a výtržníci je postříkali červenou barvou.

Přečteno: 1531x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Nenávist, Násilí, Rakousko, radikálové, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo