romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

V romské osadě poblíž Prešova cvičí psy na profesionální úrovni

Jarovnice u Prešova, 26.3.2014 15:15, (ROMEA)

Romové z Jarovnice u Prešova, největší romské osady ve střední Evropě, se dokázali vlastní aktivitou a dovednostmi postavit osudu obyvatel podobných osad vyloučených ze "řádné" společnosti a bojovat proti nezaměstnanosti a chudobě. Věnují se výcviku psů takřka na profesionální kynologické úrovni a někteří psi vychovaní v osadě se dostali dokonce k policejnímu sboru, píše o tom Radiožurnál Českého rozhlasu.

Cvičitelé ale podle informací Radiožurnálu neradi o svých kynologických úspěších, které oceňuje i místní policie, mluví. Důvodem je, že to není legální. Znalosti výcviku psů přinesl do osady před 35 lety jeden z tamních Romů, který se s kynologickým oborem seznámil na vojně v Čechách. Od té doby výcvik psů v Jarovnicích zapustil kořeny a zdejší psi se prodávají i do západní Evropy.

Celý příspěvek si můžete přečíst nebo poslechnout ZDE.

voj, server Rozhlas.cz
Přečteno: 728x
 

Kam dál:

Štítky:  

Osada, Slovensko, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo