romea - logo
12. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Julius

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Žehre přibylo jen dalších 6 pozitivních na koronavirus. Část osady se otevírá

14.5.2020 10:19
V romské osadě Dreveník v Žehre vzniká karanténní středisko, kam budou umístěni nakažení a jejich blízcí (9. 5. 2020). (FOTO: Facebook Petera Polláka)
V romské osadě Dreveník v Žehre vzniká karanténní středisko, kam budou umístěni nakažení a jejich blízcí (9. 5. 2020). (FOTO: Facebook Petera Polláka)

V obci Žehra na Slovensku prokázalo plošné testování dalších šest osob s onemocněním COVID-19. Testy na nový koronavirus probíhaly v Žehre, která má přibližně 2,5 tisíc obyvatel, od pondělí do středy. Obec je od začátku dubna v přísné karanténě.

„Žehru jsme rozdělili na tři sektory podle geografického začlenění. V pondělí jsme testovali v sektoru jedna, necelých 300 lidí a z toho bylo 6 pozitivních, ty jsme přestěhovali do karanténního zařízení,“ uvedl Peter Pollák, člen permanentního krizového štábu a dlouhodobý expert OĽaNO.

V druhém sektoru bylo v úterý testováno 182 lidí a všichni měli negativni výsledky. Ve středu se testovalo 698 osob, výsledky budou známy zítra. „Na základě těchto testů jsme sektor jedna i dva otevřeli, přičemž s pozitivními lidmi jsme přestěhovali i jejich rodiny,“ přiblížil Pollák.

Testování na místě pokračuje ve čtvrtek i v pátek, zdravotníci se zaměřují na osoby, které už byly pozitivní, ale uplynula 14 denní karanténní lhůta. Pokud jejich testy budou negtivní, budou se moci vrátit do běžného života.

/

bau, TASR
Přečteno: 667x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Romské osadyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo