romea - logo
24. ledna 2021 (neděle)
svátek má Milena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Žehre přibylo jen dalších 6 pozitivních na koronavirus. Část osady se otevírá

14.5.2020 10:19
V romské osadě Dreveník v Žehre vzniká karanténní středisko, kam budou umístěni nakažení a jejich blízcí (9. 5. 2020). (FOTO: Facebook Petera Polláka)
V romské osadě Dreveník v Žehre vzniká karanténní středisko, kam budou umístěni nakažení a jejich blízcí (9. 5. 2020). (FOTO: Facebook Petera Polláka)

V obci Žehra na Slovensku prokázalo plošné testování dalších šest osob s onemocněním COVID-19. Testy na nový koronavirus probíhaly v Žehre, která má přibližně 2,5 tisíc obyvatel, od pondělí do středy. Obec je od začátku dubna v přísné karanténě.

„Žehru jsme rozdělili na tři sektory podle geografického začlenění. V pondělí jsme testovali v sektoru jedna, necelých 300 lidí a z toho bylo 6 pozitivních, ty jsme přestěhovali do karanténního zařízení,“ uvedl Peter Pollák, člen permanentního krizového štábu a dlouhodobý expert OĽaNO.

V druhém sektoru bylo v úterý testováno 182 lidí a všichni měli negativni výsledky. Ve středu se testovalo 698 osob, výsledky budou známy zítra. „Na základě těchto testů jsme sektor jedna i dva otevřeli, přičemž s pozitivními lidmi jsme přestěhovali i jejich rodiny,“ přiblížil Pollák.

Testování na místě pokračuje ve čtvrtek i v pátek, zdravotníci se zaměřují na osoby, které už byly pozitivní, ale uplynula 14 denní karanténní lhůta. Pokud jejich testy budou negtivní, budou se moci vrátit do běžného života.

/

bau, TASR
Přečteno: 653x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Romské osadyHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo