romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)
Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.

Romani Rose Tree Memorial byl do parku umístěn 2. srpna letošního roku. Spolu s pamětní deskou byl v tomto místě zasazen i keř růží. „Jsme naprosto znechuceni tímto vandalismem. Nebudeme tolerovat rasistické, zastrašující a netolerantní projevy vůči Romům, ani vůči dalším lidem,“ napsali na svém facebookovém profilu lidé z organizace Romano Lav.

Tato organizace zdůrazňuje, jak je důležité bojovat proti rasismu a jak je důležité připomínat si oběti romského hoolokaustu. Právě 2. srpen je celosvětovým dnem romského holokaustu. „Uvedeme památník do původního stavu. Chceme vyzvat všechny naše sousedy přátelé a spojence, aby bojovali proti rasismu a nenávisti každý den,“ stojí v závěru facebookového příspěvku organizace.

Počet romských obětí během Druhé světové války se v různých zdrojích liší, ale celkově mohlo být během holokaustu zabito až milion Romů.

Přečteno: 818x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Skotsko, HolocaustHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo