romea - logo
7. července 2020 (úterý)
svátek má Bohuslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Stockholmu manifestovali neonacisté, policie hlásí klid

27.8.2018 9:46
Ilustrační foto. (FOTO: Jiří Salik Sláma)
Ilustrační foto. (FOTO: Jiří Salik Sláma)

Přes 200 příznivců neonacistického Nordického hnutí odporu (NRM) se v sobotu ve Stockholmu zúčastnilo původně ohlášené šestihodinové manifestace. Po několika hodinách se ale počet účastníků snížil a organizátoři nakonec zrušili plánovaný pochod, napsala agentura AP. Ta také poznamenala, že ve městě se ve stejný den konalo vícero akcí a že například pochod za práva zvířat přilákal na 500 lidí.

Proti NRM, která zastává postoje proti Evropské unii, homosexuálům či přistěhovalectví, ve švédské metropoli demonstrovalo zhruba 200 lidí. Policie, která se obávala násilností, ve velkém počtu hlídkovala v ulicích, k žádným sporům ale nedošlo.

Akce krajní pravice se konala před parlamentními volbami, které se v zemi uskuteční 9. září. V předvolební kampani se hlavním tématem stala migrace, Švédsko se totiž stalo jednou z cílových zemí migrantů, kteří v posledních letech míří do Evropy. Jen v roce 2015 přijalo Švédsko rekordních více než 163.000 žadatelů o azyl, což je z hlediska Evropy největší počet v poměru na jednoho obyvatele.

Přečteno: 796x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Švédsko, Neonacismus, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo