romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Většina Američanů považuje Trumpa za rasistu

2.3.2018 9:24
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)
Donald Trump (FOTO: Michael Vadon, Wikimedia Commons)

Více než polovina Američanů včetně většiny černochů a Hispánců si myslí, že prezident Spojených států Donald Trump je rasista. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a společnosti NORC. Více než polovina dotazovaných má za to, že Trumpova politika Hispáncům a muslimům zkomplikovala život, necelá polovina tento názor zastává i v případě černochů.

Pokud jde o muslimy, považuje Trumpův přístup za špatný 57 procent respondentů, v případě Hispánců je to 56 procent a černochů 47 procent. V rámci afroamerické populace zhoršení života pro černochy vidí tři čtvrtiny.

Za rasistu Trumpa označilo 57 procent účastníků průzkumu, přes 80 procent černochů a tři čtvrtiny Hispánců a takřka polovina bělochů. Podle politické příslušnosti prezidenta za rasistu považuje 85 demokratů, ale jen 21 republikánů.

Výsledky průzkumu ukazují na hluboké rozdělení společnosti v rasových otázkách během úřadování republikána Trumpa. Bílý dům prozatím anketu nekomentoval. Trump ale již dříve odmítl, že by měl k lidem předsudky kvůli barvě kůže či vyznání.

Přečteno: 1099x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Donald Trump, Rasismus, Průzkum, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo