romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Další sporný zásah slovenské policie proti Romům. Zadržený muž kouřil bez roušky před svým domem

17.4.2020 15:10
Zásah policie v Bánovcích nad Bebravou (FOTO: repro Facebook)
Zásah policie v Bánovcích nad Bebravou (FOTO: repro Facebook)

Video z nedávného incidentu policie s mužem v Bánovcích nad Bebravou se objevilo na Facebooku. Na videu policisté zadržují romského muže, který měl před svým domovem, podle synovce, kouřit bez roušky. Policie na videu muže zpacifikovala. Co předcházelo incidentu ale na videu není.

"Policisté se ptali, kde má roušku. Můj strýc odpověděl, že doma, ale že je u svého domu a kouří cigaretu. Vyžádali si občanský průkaz, který měl strýc doma a i přesto, že jim dal svoje iniciály, chtěli ho zadržet," říká synovec muže, který byl zadržen policií v Bánovcích nad Bebravou.

 "Můj strýc se nechtěl dát, protože vlastně neměli důvod ho zadržet. Chci podotknout, že policisté nepoužili standartní způsob zadržení, ruce za záda a pouta. Rovnou ho mrskli o auto a dávali mu ruku do páky. Tlačili na jeho krk a strýc se dusil. Navíc ani policisté neměli správně nasazené roušky," píše se ve facebookovém vyjádření synovce zadrženého.

Na videu, které sdílel synovec zadrženého je vidět zákrok policistů, ale není na něm vidět, co zákroku předcházelo.

Podle tiskového mluvčího krajského ředitelství policejního sboru v Trenčíně, Pavla Kudličky, proběhl zákrok policie v souladu s předpisy.

"Policisté v tomto případě postupovali v souladu s předpisy. Muž byl zadržen proto, že napadl policisty," řekl pro zpravodajský server Romea.cz Kudlička a také dodal, že zadržený muž byl v minulosti trestán za násilnou trestnou činnost.

Jedná se v krátké době o již druhý sporný zákrok slovenských policistů proti Romům, kteří neměli nasazené roušky. Obdobný incident se stal o velikonocích v Bardějově.

VIDEO

Přečteno: 2228x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Policie, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo