romea - logo
30. května 2020 (sobota)
svátek má Ferdinand
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Další sporný zásah slovenské policie proti Romům. Zadržený muž kouřil bez roušky před svým domem

17.4.2020 15:10
Zásah policie v Bánovcích nad Bebravou (FOTO: repro Facebook)
Zásah policie v Bánovcích nad Bebravou (FOTO: repro Facebook)

Video z nedávného incidentu policie s mužem v Bánovcích nad Bebravou se objevilo na Facebooku. Na videu policisté zadržují romského muže, který měl před svým domovem, podle synovce, kouřit bez roušky. Policie na videu muže zpacifikovala. Co předcházelo incidentu ale na videu není.

"Policisté se ptali, kde má roušku. Můj strýc odpověděl, že doma, ale že je u svého domu a kouří cigaretu. Vyžádali si občanský průkaz, který měl strýc doma a i přesto, že jim dal svoje iniciály, chtěli ho zadržet," říká synovec muže, který byl zadržen policií v Bánovcích nad Bebravou.

 "Můj strýc se nechtěl dát, protože vlastně neměli důvod ho zadržet. Chci podotknout, že policisté nepoužili standartní způsob zadržení, ruce za záda a pouta. Rovnou ho mrskli o auto a dávali mu ruku do páky. Tlačili na jeho krk a strýc se dusil. Navíc ani policisté neměli správně nasazené roušky," píše se ve facebookovém vyjádření synovce zadrženého.

Na videu, které sdílel synovec zadrženého je vidět zákrok policistů, ale není na něm vidět, co zákroku předcházelo.

Podle tiskového mluvčího krajského ředitelství policejního sboru v Trenčíně, Pavla Kudličky, proběhl zákrok policie v souladu s předpisy.

"Policisté v tomto případě postupovali v souladu s předpisy. Muž byl zadržen proto, že napadl policisty," řekl pro zpravodajský server Romea.cz Kudlička a také dodal, že zadržený muž byl v minulosti trestán za násilnou trestnou činnost.

Jedná se v krátké době o již druhý sporný zákrok slovenských policistů proti Romům, kteří neměli nasazené roušky. Obdobný incident se stal o velikonocích v Bardějově.

VIDEO

Přečteno: 1874x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Policie, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo