romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Europoslanec Peter Pollák odsoudil brutální vraždu v Irsku. Zároveň odsoudil princip kolektivní romské viny, kterou někteří v této souvislosti uplatňují

21.1.2022 15:17
Europoslanec Peter Pollák a noviny informující o vraždě mladé učitelky v Irsku. (Koláž: Romea.cz)
Europoslanec Peter Pollák a noviny informující o vraždě mladé učitelky v Irsku. (Koláž: Romea.cz)

Slovenský europoslanec Peter Pollák odsoudil vraždu mladé učitelky v Irsku, ze které je podezřelý Slovák zřejmě romského původu. Pollák čin označil za ohavný a zároveň odsoudil I princip kolektivní viny v souvislosti s tím, že je tato brutální vražda v diskuzích na internetu spojována se všemi Romy.

Irsko před několika dny šokovala brutální vražda 23leté učitelky Ashling Murphyové z města Tullamore. Irská policie v souvislosti s vraždou zadržela 31letého Slováka, který v zemi dlouhodobě žije. Mladá učitelka místní školy si šla minulou středu zaběhat, kdosi ji ale přepadl a uškrtil.

"Vážení přátelé stejně jako jsem odsoudil agresi ve Važci, stejně jako jsem odsoudil vraždu v Dobšiné, stejně jako jsem odsoudil vraždu nebohého novináře Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové nebo stejně jsem odsoudil vraždu, kterou spáchal Josef Király, blízký kamarád Mazureka, odsuzuji i ohavný čin, který se stal před pár dny v Irsku," řekl ve videu europoslanec romského původu ze Slovenska Peter Pollák.

"Po přečtení různých komentářů, kde jsou všichni Romové spojováni s tímto ohavným zločinem, stejně tak však důrazně odsuzuji kolektivní vinu, která v těchto příspěvcích rezonuje," dodal Pollák a připomněl, že kolektivní vině podlehli lidé během druhé světové války.

"Chci vás všechny vyzvat, odsuďme zločin, který spáchal agresivní zločinec v Irsku. Stejně vás chci však všechny poprosit, odsuďme i kolektivní vinu, která v posledních dnech rezonuje pod články o tomto zločinu, který spáchal agresor v Irsku," uvedl europoslanec Peter Pollák.

VIDEO

Přečteno: 1549x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vražda, Peter Pollák, Irsko, trest, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo