romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Nemůžu dýchat! Prestižní ocenění píseň roku získala zpěvačka H.E.R. za skladbu inspirovanou vraždou George Floyda

16.3.2021 19:05
Gabriella Sarmiento Wilson, lépe známá pod uměleckým jménem H.E.R., během předávání hudebních cen Grammy 2021. (FOTO: Repro Youtube.com)
Gabriella Sarmiento Wilson, lépe známá pod uměleckým jménem H.E.R., během předávání hudebních cen Grammy 2021. (FOTO: Repro Youtube.com)

Letošní předávání prestižních hudebních cen Grammy přineslo několik zajímavých momentů. Zpěvačka Beyonce si odnesla čtyři sošky a nyní je s počtem celkem 28 ocenění na druhém místě v počtu cen, hned za legendárním dirigentem Georgem Soltim. Cenu za píseň roku si ale odnesla třiadvacetiletá R&B zpěvačka Gabriella Sarmiento Wilson, lépe známá pod uměleckým jménem H.E.R. Její píseň s názvem "I Can't Breathe" reaguje na loňské zabití George Floyda.

Právě výraz I can't breathe (Nemůžu dýchat) byla poslední slova Floyda, který loni v květnu zemřel na následky policejního zásahu.

Pro zpěvačku H.E.R., která společně s tímto oceněním vlastní celkem čtyři prestižní sošky ve tvaru zlatého gramofonu, je toto ocenění. „Nikdy jsem si nemyslela, že můj strach a hněv přeroste v něco, co by mohlo podpořit změnu. Ale pamatujme, my jsme ti, co můžou věci měnit. Udržme si tu sílu a bojovnost, kterou jsme měli v létě 2020,“ řekla při přebírání ocenění za píseň roku. 

VIDEO

Několikahodinovou slavnostní ceremonii v neděli večer místního času v Los Angeles odstartovala vystoupení zpěváků Harryho Stylese a Billie Eilish. Udílení, které bylo kvůli pandemii covidu-19 odloženo z původního lednového data, doprovázela přísná hygienická opatření. Hvězdy americké hudební scény musely dodržovat rozestupy a krýt si ústa a nos rouškami. "Nikdy nezapomeneme na rok 2020, ale jsme plni naděje do budoucna," řekl průvodce slavnostním večerem, herec Trevor Noah.

Celý seznam nominovaných a výherců naleznete na stránkách Národní akademie hudebního umění a věd, která každoročně ceny Grammy vyhlašuje. 

VIDEO

Přečteno: 988x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Georg Floyd, Hudba, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo