romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Obrovská radost v romské osadě v Žehre. Po více jak měsíci končí přísná karanténa celé obce

15.5.2020 16:51

Romská osada v Žehre na Slovensku je od dnešních 15:30 celá otevřená. Skončila tím v obci karanténa, která byla vyhlášená 9. dubna. Médiím to oznámil člen permanentního krizového štábu Peter Pollák. Ještě před tím byly zveřejněny výsledky středečního testování téměř 700 osob v posledním sektoru Žehry. Z toho bylo pouze 10 nakažených, kteří byli společně s rodinami přesunuti do karanténní oblasti, která byla v Žehre vybudována.

"S radostí oznamuji, že situaci v Žehre máme pod kontrolou. Podařilo se nám vybudovat karanténní městečko, kde je nyní 42 pozitivních společně s rodinami, celkem 92 lidí," uvedl pro média Peter Pollák. "Poslední karantenizovaná část v osadě, sektor 3, bude dnes v 15:30 otevřená," dodal Pollák krátce po druhé hodině odpoledne.

Peter Pollák pak společně se starostou odešel zprávu oznámit obyvatelům osady. "Dnes v 15:30 můžete jít kam chcete," řekl Pollák a odpovědí mu byl obrovský jásot a skandování. "Chci vás poprosit, noste roušky, buďte zodpovědní a nepouštějte sem cizí lidi, aby vás nenakazili," dodal pak Peter Pollák.

Žehra byla o víkendu rozdělena na tři sektory a bylo zřízeno karanténní středisko. Od pondělí pak probíhalo plošné testování postupně ve všech třech sektorech. První dva sektory byly otevřené už ve středu.

VIDEO

Přečteno: 1317x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Nemocnice, Osada, Slovensko, Peter PollákHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo