romea - logo
5. července 2020 (neděle)
svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Obrovská radost v romské osadě v Žehre. Po více jak měsíci končí přísná karanténa celé obce

15.5.2020 16:51

Romská osada v Žehre na Slovensku je od dnešních 15:30 celá otevřená. Skončila tím v obci karanténa, která byla vyhlášená 9. dubna. Médiím to oznámil člen permanentního krizového štábu Peter Pollák. Ještě před tím byly zveřejněny výsledky středečního testování téměř 700 osob v posledním sektoru Žehry. Z toho bylo pouze 10 nakažených, kteří byli společně s rodinami přesunuti do karanténní oblasti, která byla v Žehre vybudována.

"S radostí oznamuji, že situaci v Žehre máme pod kontrolou. Podařilo se nám vybudovat karanténní městečko, kde je nyní 42 pozitivních společně s rodinami, celkem 92 lidí," uvedl pro média Peter Pollák. "Poslední karantenizovaná část v osadě, sektor 3, bude dnes v 15:30 otevřená," dodal Pollák krátce po druhé hodině odpoledne.

Peter Pollák pak společně se starostou odešel zprávu oznámit obyvatelům osady. "Dnes v 15:30 můžete jít kam chcete," řekl Pollák a odpovědí mu byl obrovský jásot a skandování. "Chci vás poprosit, noste roušky, buďte zodpovědní a nepouštějte sem cizí lidi, aby vás nenakazili," dodal pak Peter Pollák.

Žehra byla o víkendu rozdělena na tři sektory a bylo zřízeno karanténní středisko. Od pondělí pak probíhalo plošné testování postupně ve všech třech sektorech. První dva sektory byly otevřené už ve středu.

VIDEO

Přečteno: 956x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Nemocnice, Osada, Slovensko, Peter PollákHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo