romea - logo
24. září 2020 (čtvrtek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Obrovská radost v romské osadě v Žehre. Po více jak měsíci končí přísná karanténa celé obce

15.5.2020 16:51

Romská osada v Žehre na Slovensku je od dnešních 15:30 celá otevřená. Skončila tím v obci karanténa, která byla vyhlášená 9. dubna. Médiím to oznámil člen permanentního krizového štábu Peter Pollák. Ještě před tím byly zveřejněny výsledky středečního testování téměř 700 osob v posledním sektoru Žehry. Z toho bylo pouze 10 nakažených, kteří byli společně s rodinami přesunuti do karanténní oblasti, která byla v Žehre vybudována.

"S radostí oznamuji, že situaci v Žehre máme pod kontrolou. Podařilo se nám vybudovat karanténní městečko, kde je nyní 42 pozitivních společně s rodinami, celkem 92 lidí," uvedl pro média Peter Pollák. "Poslední karantenizovaná část v osadě, sektor 3, bude dnes v 15:30 otevřená," dodal Pollák krátce po druhé hodině odpoledne.

Peter Pollák pak společně se starostou odešel zprávu oznámit obyvatelům osady. "Dnes v 15:30 můžete jít kam chcete," řekl Pollák a odpovědí mu byl obrovský jásot a skandování. "Chci vás poprosit, noste roušky, buďte zodpovědní a nepouštějte sem cizí lidi, aby vás nenakazili," dodal pak Peter Pollák.

Žehra byla o víkendu rozdělena na tři sektory a bylo zřízeno karanténní středisko. Od pondělí pak probíhalo plošné testování postupně ve všech třech sektorech. První dva sektory byly otevřené už ve středu.

VIDEO

Přečteno: 1148x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Nemocnice, Osada, Slovensko, Peter PollákHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo