romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Slovenský ministr vnitra odmítl komentovat rasistické výroky velitele hasičů na romské uprchlíky z Ukrajiny

4.3.2022 21:15
Ministr vnitra Slovenské republiky Roman Mikulec (FOTO: Richard Samko)
Ministr vnitra Slovenské republiky Roman Mikulec (FOTO: Richard Samko)

Ministr vnitra Slovenské republiky Roman Mikulec odmítl komentovat rasistické výroky velitele hasičské základny v Humenném plukovníka Mariána Pouchana. Ten obvinil romské uprchlíky z Ukrajiny, že zneužívají humanitární pomoc na Slovensku. S rasistickými výroky ho dnes na tiskové konferenci na slovensko-ukrajinském hraničním přechodu ve Vyšném Nemeckém reportér ROMEA TV a České televize Richard Samko.

"Já se nebudu vyjadřovat k výrokům někoho jiného, nezlobte se na mě," řekl Roman Mikulec potom, co reportér položil třikrát stejnou otázku na rasistické výroky a ministr na ní stále neodpověděl.

Samko se pokoušel získat vyjádření i prezidenta slovenského Hasičského záchranného sboru Pavla Mikuláška, ten však žádost o rozhovor odmítl.

VIDEO

Rasistické výroky velitel hasičské základny plukovníka Mariána Pouchana zdokumentoval v článku zpravodaj Deniku Luboš Palata. Pouchan zcela bezprecedentně na romské uprchlíky zaútočil a redaktorovi tvrdil, že nemají proč utíkat a že pomoc zneužívají.

"Zneužili situaci. To nejsou lidé, kteří jsou ohroženi přímo válkou. Jsou to lidé z blízkosti hranic, zneužili příležitost, že my jim tu uvaříme teplé jídlo a dostávají přídavky z humanitární pomoci," prohlásil Marián Pouchan. Ten také dokonce řekl, že by Romové neměli být pouštěni přes hranice.

Přečteno: 2954x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Ukrajina, Rusko, Rasismus, Diskriminace, Romové, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo