romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Ve Velké Británii vypukl válečný konflikt. Tisíce dospělých a dětí utíká ze svých domovů

14.5.2016 17:27
ilustrační foto
ilustrační foto

Ve Velké Británii vypukl válečný konflikt, dospělí i děti kvůli němu utíkají ze svých domovů. To je děj videa, které upozorňuje na problematiku dětských uprchlíků a zveřejnila organizace Save the Children. Hlavní hrdinkou je třináctiletá dívka, která utíká před smrtí napříč Evropu stejně jako právě nyní utíkají tisíce dětí z opravdových válečných konfliktů.

Dívka, kterou ztvárnila Lily-Rose Aslandogduová, ve videu utíká se svou matkou, rozdělit se musí když nasedají na gumový člun, který se později převrací a dívka bojuje o život ve vlnách moře. Přes Francii se dívka nakonec dostává do Německa a klip končí záběrem, kdy se sociální pracovnice ptá na jméno rodičů.

"Děje se to právě teď, děje se to právě zde," objeví se na úplný závěr dva nápisy.

"Video zachycuje otřesné zážitky, jakým si prochází každý den tisíce dětí. Mnohé z nich musí absolvovat strastiplnou cestu, kterou by si neměl prožít nikdo. Klipem jsme se chtěli pokusit přiblížit skutečnost tak, abychom upoutali pozornost Britů,“ cituje server iDNES.cz Tanyu Steelovou z britské pobočky Save the Children. Podle ní se příběh Lily-Rose shoduje s osudy tisícovek dětí, které hledají lepší život.

"Je to generace dětí, která přišla o všechno - o domov, vzdělání, rodinu a v některých případech také o život. Save the Children vyzývá k větší podpoře dětí, které utíkají z válečných zón. Prosazujeme nové mezinárodní dohody v řešení uprchlické krize, které zajistí, aby každé dítě získalo vzdělání, ochranu a férový start do života,“ vysvětluje Steelová.

Červený kříž hledá v Evropě stovky dětí z řad uprchlíků. Na jeho webové stránce Trace-the-face-Kids bylo za několik týdnů umístěno už několik stovek fotografií dětí ve věku do 14 let, které hledají své rodiče, nebo jejichž příbuzní se domnívají, že se nacházejí samy někde v Evropě. V loňském roce přišlo německému Červenému kříži 345 dotazů ohledně pohřešovaných dětí, tedy o 60 procent více než v roce 2014. Podle databází evropské policejní agentury Europol bylo počátkem letošního roku v Německu pohřešováno 4749 nezletilých uprchlíků. Podle expertů je ale tento údaj zkreslován několikanásobnými registracemi a nedostatky při výměně dat.

VIDEO

Přečteno: 7445x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Xenofobie, Kampaň, Velká Británie, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo