romea - logo
14. srpna 2018 (úterý)
svátek má Alan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Volby na Slovensku: Fašisté prohráli, lidé nosí Kotlebovi před úřad krabice na stěhování. Na budově bude vlát vlajka EU

5.11.2017 10:24
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)

Ještě v noci se před úřadem župana v Bánské Bystrici objevily krabice pro poraženého neofašistu Mariána Kotlebu (ĽSNS). Ten drtivě prohrál v přímých volbách županů a poslanců krajů na Slovensku. Krabice, do kterých si má zabalit své věci a rychle se odstěhovat mu přinesla trojice mladíků. Informuje o tom server Aktuality.sk.

VIDEO

"Krabice jsme donesli, aby se co nejrychleji vystěhoval, protože sem nepatří. Ušetříme Kotlebovi cestu do obchodu," řekl serveru jeden z mladíků, kteří se začal nosit krabice jako první.

Mladíci se také sháněli po vlajce Evropské unie, aby jí mohli vyvěsit na průčelí úřadu. Župan Kotleba totiž pár měsíců po svém nástupu složil evropskou vlajku z úřadu, nazval ji modrou hadrem. Ostatně i vítěz voleb Ján Lunter uvedl, že jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě vyvěsí právě vlajku Evropské unie.

Na sociální síti se už před volbami objevila výzva pod názvem Sbírka kartonových krabic pro Kotlebu.

"Po prohraných volbách padne Kotlebovcům určitě vhod, když jim před úřad hodíme pár krabic, aby si měli do čeho sbalit věci a mohli tak co nejdříve vypadnout," píše organizátor. Akci naplánovali na pondělí ráno.

V župních volbách úřadujícího předsedu Banskobystrického samosprávného kraje s výrazným rozdílem porazil podnikatel Ján Lunter. Jak nezávislému kandidátovi se mu podařilo získat podporu všech demokratických stran.

Přečteno: 2074x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Volby, Fašismus, Extremismus, Rasismus, Bánská Bystrica, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo