romea - logo
22. ledna 2018 (pondělí)
svátek má Slavomír
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Volby na Slovensku: Fašisté prohráli, lidé nosí Kotlebovi před úřad krabice na stěhování. Na budově bude vlát vlajka EU

5.11.2017 10:24
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)

 

Ještě v noci se před úřadem župana v Bánské Bystrici objevily krabice pro poraženého neofašistu Mariána Kotlebu (ĽSNS). Ten drtivě prohrál v přímých volbách županů a poslanců krajů na Slovensku. Krabice, do kterých si má zabalit své věci a rychle se odstěhovat mu přinesla trojice mladíků. Informuje o tom server Aktuality.sk.

VIDEO

"Krabice jsme donesli, aby se co nejrychleji vystěhoval, protože sem nepatří. Ušetříme Kotlebovi cestu do obchodu," řekl serveru jeden z mladíků, kteří se začal nosit krabice jako první.

Mladíci se také sháněli po vlajce Evropské unie, aby jí mohli vyvěsit na průčelí úřadu. Župan Kotleba totiž pár měsíců po svém nástupu složil evropskou vlajku z úřadu, nazval ji modrou hadrem. Ostatně i vítěz voleb Ján Lunter uvedl, že jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě vyvěsí právě vlajku Evropské unie.

Na sociální síti se už před volbami objevila výzva pod názvem Sbírka kartonových krabic pro Kotlebu.

"Po prohraných volbách padne Kotlebovcům určitě vhod, když jim před úřad hodíme pár krabic, aby si měli do čeho sbalit věci a mohli tak co nejdříve vypadnout," píše organizátor. Akci naplánovali na pondělí ráno.

V župních volbách úřadujícího předsedu Banskobystrického samosprávného kraje s výrazným rozdílem porazil podnikatel Ján Lunter. Jak nezávislému kandidátovi se mu podařilo získat podporu všech demokratických stran.

Přečteno: 2037x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Volby, Fašismus, Extremismus, Rasismus, Bánská Bystrica, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo