romea - logo
26. dubna 2018 (čtvrtek)
svátek má Oto
Loading
rozšířené vyhledávaní

Volby na Slovensku: Fašisté prohráli, lidé nosí Kotlebovi před úřad krabice na stěhování. Na budově bude vlát vlajka EU

5.11.2017 10:24
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)

Ještě v noci se před úřadem župana v Bánské Bystrici objevily krabice pro poraženého neofašistu Mariána Kotlebu (ĽSNS). Ten drtivě prohrál v přímých volbách županů a poslanců krajů na Slovensku. Krabice, do kterých si má zabalit své věci a rychle se odstěhovat mu přinesla trojice mladíků. Informuje o tom server Aktuality.sk.

VIDEO

"Krabice jsme donesli, aby se co nejrychleji vystěhoval, protože sem nepatří. Ušetříme Kotlebovi cestu do obchodu," řekl serveru jeden z mladíků, kteří se začal nosit krabice jako první.

Mladíci se také sháněli po vlajce Evropské unie, aby jí mohli vyvěsit na průčelí úřadu. Župan Kotleba totiž pár měsíců po svém nástupu složil evropskou vlajku z úřadu, nazval ji modrou hadrem. Ostatně i vítěz voleb Ján Lunter uvedl, že jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě vyvěsí právě vlajku Evropské unie.

Na sociální síti se už před volbami objevila výzva pod názvem Sbírka kartonových krabic pro Kotlebu.

"Po prohraných volbách padne Kotlebovcům určitě vhod, když jim před úřad hodíme pár krabic, aby si měli do čeho sbalit věci a mohli tak co nejdříve vypadnout," píše organizátor. Akci naplánovali na pondělí ráno.

V župních volbách úřadujícího předsedu Banskobystrického samosprávného kraje s výrazným rozdílem porazil podnikatel Ján Lunter. Jak nezávislému kandidátovi se mu podařilo získat podporu všech demokratických stran.

Přečteno: 2062x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Volby, Fašismus, Extremismus, Rasismus, Bánská Bystrica, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Horáček 8. 4. 2018 při oslavách Mezinárodního dne Romů. (FOTO: Archiv Ara Art)

Michal Horáček pro Romea.cz: Je třeba rozšiřovat romskou elitu. Čím více bude doktorů z romské komunity, tím blahodárnější to bude pro všechny

23.4.2018 20:00
Michal Horáček je spisovatel, producent, textař, vystudoval antropologii a stal se jedním z kandidátů na prezidenta. V letošním roce přijal pozvání Ara Artu a promluvil na oslavách Mezinárodního dne Romů v divadle Archa.
 celý článek

Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. (FOTO: Facebook/Сергій Мазур)

Ukrajinští pravicoví radikálové zapálili romský tábor v Kyjevě

23.4.2018 16:08
Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. Radikální nacionalisté předtím dali obyvatelům tábora ultimátum, aby do soboty lokalitu vyklidili. Pravicoví extremisté teď vyhrožují, že ve žhářských útocích budou pokračovat. Informuje o tom slovenský zpravodajský server Aktuality.sk.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoRomský týden v Evropském parlamentu: 40 mladých Romů diskutovalo s europoslanci o antigypsyismu

20.4.2018 17:14
Politici, odborníci, aktivisté a organizace zabývající se přetrvávající nenávistí vůči Romům v Evropě, uspořádali třetí ročník Romského týdne v Evropském parlamentu a dalších institucích EU. Odstartoval 8. dubna 2018 na Mezinárodní den Romů.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo