romea - logo
18. listopadu 2017 (sobota)
svátek má Romana
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Volby na Slovensku: Fašisté prohráli, lidé nosí Kotlebovi před úřad krabice na stěhování. Na budově bude vlát vlajka EU

5.11.2017 10:24
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)

Ještě v noci se před úřadem župana v Bánské Bystrici objevily krabice pro poraženého neofašistu Mariána Kotlebu (ĽSNS). Ten drtivě prohrál v přímých volbách županů a poslanců krajů na Slovensku. Krabice, do kterých si má zabalit své věci a rychle se odstěhovat mu přinesla trojice mladíků. Informuje o tom server Aktuality.sk.

VIDEO

"Krabice jsme donesli, aby se co nejrychleji vystěhoval, protože sem nepatří. Ušetříme Kotlebovi cestu do obchodu," řekl serveru jeden z mladíků, kteří se začal nosit krabice jako první.

Mladíci se také sháněli po vlajce Evropské unie, aby jí mohli vyvěsit na průčelí úřadu. Župan Kotleba totiž pár měsíců po svém nástupu složil evropskou vlajku z úřadu, nazval ji modrou hadrem. Ostatně i vítěz voleb Ján Lunter uvedl, že jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě vyvěsí právě vlajku Evropské unie.

Na sociální síti se už před volbami objevila výzva pod názvem Sbírka kartonových krabic pro Kotlebu.

"Po prohraných volbách padne Kotlebovcům určitě vhod, když jim před úřad hodíme pár krabic, aby si měli do čeho sbalit věci a mohli tak co nejdříve vypadnout," píše organizátor. Akci naplánovali na pondělí ráno.

V župních volbách úřadujícího předsedu Banskobystrického samosprávného kraje s výrazným rozdílem porazil podnikatel Ján Lunter. Jak nezávislému kandidátovi se mu podařilo získat podporu všech demokratických stran.

Přečteno: 1936x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Volby, Fašismus, Extremismus, Rasismus, Bánská Bystrica, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Shromáždění na Abertově - 17. 11. 2017

videoZÁZNAMY: ČR si připomněla 17. listopad, policie v Praze zadržela dva příznivc eextremistické DSSS

17.11.2017 12:54, (AKTUALIZOVÁNO 21:00)
Obyvatelé České republiky si dnes připomněli výročí událostí spojených se 17. listopadem. Hlavní město zažilo pietní shromáždění, demonstrace pravicových extremistů i krajní levice i různé kulturní akce. Na akce svolané u příležitosti výročí událostí z listopadu 1939 a 1989 dohlíželi stovky policistů, pražským jednotkám vypomohly i další krajská ředitelství.
 celý článek

Dominika Duka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Kardinál Duka poblahopřál nenávistné Okamurově SPD k volebnímu výsledku. Spojuje nás péče o bezpečí lidí a řada jiných témat, uvedl

16.11.2017 13:45
Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka, poblahopřál k výsledkům voleb předsedovi hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamurovi. „Dovoluji si Vám pogratulovat k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi i řada jiných témat. Přál bych Vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavené sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ uvedl Duka ve svém dopise.
 celý článek

Emil Voráč

Emil Voráč: Dokud nebudeme schopni se dohodnout, ničeho nedosáhneme a budeme k sobě chovat nenávist

16.11.2017 12:15
Co vlastně chceme? Nesouhlasíme s dosavadní politikou a vůbec se nedivím. Vadí nám převažující nálady tohoto národa. Dlouhodobě si stěžujeme, že politika, ale i integrační činnost je o nás, ale bez nás. Nejsme spokojení, že romská menšina nemá zástupce v senátu, parlamentu, nebo ve vládě a také na úřadech, kde se jaksi tvoří vnitřní zákony, které mnohdy jsou specificky nastavené proti naší menšině.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo