romea - logo
19. listopadu 2018 (pondělí)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Volby na Slovensku: Fašisté prohráli, lidé nosí Kotlebovi před úřad krabice na stěhování. Na budově bude vlát vlajka EU

5.11.2017 10:24
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)
Krabice před budovou Banskobystrického samosprávného kraje - 5. 11. 2017 (FOTO: repro Aktuality.sk)

Ještě v noci se před úřadem župana v Bánské Bystrici objevily krabice pro poraženého neofašistu Mariána Kotlebu (ĽSNS). Ten drtivě prohrál v přímých volbách županů a poslanců krajů na Slovensku. Krabice, do kterých si má zabalit své věci a rychle se odstěhovat mu přinesla trojice mladíků. Informuje o tom server Aktuality.sk.

VIDEO

"Krabice jsme donesli, aby se co nejrychleji vystěhoval, protože sem nepatří. Ušetříme Kotlebovi cestu do obchodu," řekl serveru jeden z mladíků, kteří se začal nosit krabice jako první.

Mladíci se také sháněli po vlajce Evropské unie, aby jí mohli vyvěsit na průčelí úřadu. Župan Kotleba totiž pár měsíců po svém nástupu složil evropskou vlajku z úřadu, nazval ji modrou hadrem. Ostatně i vítěz voleb Ján Lunter uvedl, že jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě vyvěsí právě vlajku Evropské unie.

Na sociální síti se už před volbami objevila výzva pod názvem Sbírka kartonových krabic pro Kotlebu.

"Po prohraných volbách padne Kotlebovcům určitě vhod, když jim před úřad hodíme pár krabic, aby si měli do čeho sbalit věci a mohli tak co nejdříve vypadnout," píše organizátor. Akci naplánovali na pondělí ráno.

V župních volbách úřadujícího předsedu Banskobystrického samosprávného kraje s výrazným rozdílem porazil podnikatel Ján Lunter. Jak nezávislému kandidátovi se mu podařilo získat podporu všech demokratických stran.

Přečteno: 2087x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Volby, Fašismus, Extremismus, Rasismus, Bánská Bystrica, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

V sobotu 17. listopadu 2018 se od 13 hodin na Hradčanském náměstí před Pražským hradem u sochy T.G. Masaryka uskutečnilo protestní setkání s názvem Jdeme do toho! Me Džav a So Tumen Avena? (FOTO: ROMEA TV)

videoZÁZNAM: Demonstrace Jdeme do toho! Me Džav a So Tumen Avena? přilákala jen pár Romů

17.11.2018 0:40, (AKTUALIZOVÁNO 14:00)
V sobotu 17. listopadu 2018 se od 13 hodin na Hradčanském náměstí před Pražským hradem u sochy T.G. Masaryka uskutečnilo protestní setkání s názvem Jdeme do toho! Me Džav a So Tumen Avena? Účastníci na něm vyjádřili nesouhlas s vystupováním prezidenta Miloše Zemana a jeho manipulativními výroky na adresu Romů. Akci inicioval Miroslav Rusenko z Romské demokratické strany (RDS). Průběh demonstrace vysílala živě první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Petr Torák

videoPetr Torák: Informace o nepokojích v Anglii jsou lživé. Co bude pro Romy znamenat Brexit?

15.11.2018 18:39
Server Novinky.cz na začátku listopadu zveřejnil zprávu o narůstajících konfliktech mezi pákistánskou a romskou menšinou v Anglii. Petr Torák, který v Anglii působil mnoho let jako policista a věnuje se práci s menšinami, takové informace odmítá jako nepravdivé a zavádějící. Pro ROMEA TV uvedl, že reportérku z The Guardian, která článek napsala, pozval do Peterborough. Chce jí požádat, aby napsala nový článek, který bude obsahovat pravdivé informace o životě Romů v Anglii.
 celý článek

Sídliště Janov v Litvínově (Ilustrační FOTO: Archiv Romea.cz)

Extremisté z DSSS se chystají do Litvínova, chtějí si připomenout jejich pokus o pogrom na janovské Romy

15.11.2018 13:28
Jako vzpomínku na Den národní jednoty chystá v Janově Dělnická strana sociální spravedlnosti na sobotu 17. listopadu manifestaci. Chce si tak připomenout nepokoje, které zde proběhly před deseti lety. Akce je podle mosteckého deníku.cz již nahlášena.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo