romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vývojáři populární hry Pokémon Go věnovali v roce 2020 sedm milionů dolarů na boj proti rasismu

15.12.2020 12:31
Pokémon Go
Pokémon Go

Studio Niantic, které je tvůrcem populární hry Pokémon Go, věnovalo v roce 2020 sedm milionů dolarů na boj proti rasismu. Společnost to uvedla ve svém reportu, který ukazuje projekty, na které vývojáři během roku přispěli. Finanční prostředky věnovali neziskovým organizacím bojujícím proti rasismu, zejména těm podporujícím afroamerické komunity. Upozornil na to server Letemsvetemapplem.eu.

Niantic na konci července uspořádal celosvětovou oslavu Pokémon GO Fest 2020.

"Veškeré zisky, které studio získalo prodejem vstupenek a obyčejným utrácením hráčů ve hře poté šly přímo do rukou organizací, jež bojují proti rasismu, a vzhledem ke konečné částce nešlo o nijak malou částku. Obrovská akce poslala na konta neziskovek celých pět milionů dolarů. Rozhodnutí přišlo v době, kdy americká veřejnost hlasitě protestovala proti policejní brutalitě na akcích, jež vyvolalo zabití George Floyda příslušníkem policie ve městě Minneapolis," píše server.

Studio Niantic podpořilo i další projekty a aktivity. Například 170 tisíc dolarů věnovalo na boj s pandemií onemocnění COVID-19, 700 tisíc dolarů putovalo na podporu vzdělávacích, zdravotních a ekologických organizací. Pokémon Go i nadále pomáhá malým podnikům, které podporuje reklamami přímo ve hře.

Přečteno: 531x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Finance, CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo