romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vývojáři populární hry Pokémon Go věnovali v roce 2020 sedm milionů dolarů na boj proti rasismu

15.12.2020 12:31
Pokémon Go
Pokémon Go

Studio Niantic, které je tvůrcem populární hry Pokémon Go, věnovalo v roce 2020 sedm milionů dolarů na boj proti rasismu. Společnost to uvedla ve svém reportu, který ukazuje projekty, na které vývojáři během roku přispěli. Finanční prostředky věnovali neziskovým organizacím bojujícím proti rasismu, zejména těm podporujícím afroamerické komunity. Upozornil na to server Letemsvetemapplem.eu.

Niantic na konci července uspořádal celosvětovou oslavu Pokémon GO Fest 2020.

"Veškeré zisky, které studio získalo prodejem vstupenek a obyčejným utrácením hráčů ve hře poté šly přímo do rukou organizací, jež bojují proti rasismu, a vzhledem ke konečné částce nešlo o nijak malou částku. Obrovská akce poslala na konta neziskovek celých pět milionů dolarů. Rozhodnutí přišlo v době, kdy americká veřejnost hlasitě protestovala proti policejní brutalitě na akcích, jež vyvolalo zabití George Floyda příslušníkem policie ve městě Minneapolis," píše server.

Studio Niantic podpořilo i další projekty a aktivity. Například 170 tisíc dolarů věnovalo na boj s pandemií onemocnění COVID-19, 700 tisíc dolarů putovalo na podporu vzdělávacích, zdravotních a ekologických organizací. Pokémon Go i nadále pomáhá malým podnikům, které podporuje reklamami přímo ve hře.

Přečteno: 466x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Finance, CharitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo