romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Xenofob a odpůrce migrantů rozpoutal v Německu děsivou střelbu, zabil 10 lidí

20.2.2020 9:14, (AKTUALIZOVÁNO 10:15)
Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)
Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

Střelec z německého Hanau, po jehož útocích zůstalo ve městě v noci na dnešek 11 mrtvých, měl podle serveru listu Bild pravicově radikální motivaci a jedním z motivů útoku byl odpor k migrantům. Vyplývá to údajně z jeho dopisu, v němž se k činům přiznává. Policie nyní psaní spolu s nalezeným videem vyhodnocuje. Sama se zatím k možné motivaci pachatele, který je také po smrti, nevyjádřila. Vyšetřování činu už ale podle německých médií převzalo nejvyšší státní zastupitelství, které má na starosti i terorismus.

Střelcem byl podle serveru Bild Tobias R., který v nalezeném dopise vyjadřuje řadu "zmatených názorů", z nichž mnohé mají pravicově radikální povahu. Podle listu Süddeutsche Zeitung a rozhlasových a televizních stanic NDR a WDR je z něj také patrná xenofobní a rasistická motivace. Třiačtyřicetiletý muž v něm píše třeba o tom, že je nutné bojovat proti určitým skupinám obyvatel a zabíjet je. Podle agentury DPA se negativně vyjadřoval o migrantech z arabských zemí a Turecka.

Nenávist k přistěhovalcům je patrná už z míst, kde se střílelo. První cílem útoku se stal bar Midnight v centru města ve čtvrti Haumarkt, kde se kouřily vodní dýmky. Napřed zazvonil a pak v kuřárně divoce střílel. Zabil v ní pět mladých lidí, mezi nimiž je jedna žena. Bild uvedl, že mezi oběťmi jsou Kurdové.

Dále se podle Bildu střílelo u nonstopu s rychlým občerstvením 24/7 Kiosk, který měl na štítu napsáno Arena Bar & Café. Před podnikem s rychlým občerstvením bylo i auto, které mělo rozbité čelní sklo. Tyto podniky obvykle provozují imigranti.

Útočník ve zhruba 100 tisícovém městě, které leží asi 20 kilometrů východně od Frankfurtu nad Mohanem, zabil podle posledních informací 10 lidí.

Několik hodin po činech ho policie objevila mrtvého v jeho bytě. Našla tam i další mrtvou osobu. Tou byla podle experta televize ARD na terorismus Holgera Schmidta jeho matka.

Přečteno: 729x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Xenofobie, Extremismus, Německo, střelba, Vražda, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo