romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V roce 2016 proběhlo v Německu přes 3.000 útoků proti uprchlíkům

27.2.2017 10:00
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr

Německé úřady během loňského roku registrovaly téměř deset násilných útoků na migranty za každý den. Bylo při nich zraněno celkem 560 lidí, z toho 43 dětí. Informovalo o tom ministerstvo vnitra země, jejíž kancléřka Angela Merkelová zachovává přes odpor části společnosti k migrantům vstřícný přístup.

Z celkových 3533 útoků na migranty jich byla necelá tisícovka vedena proti zařízením, v nichž jsou ubytováni. Řadu z nich tvořily požáry ubytoven v různých částech Německa. Zbylých 2545 mířilo přímo proti jednotlivým cizincům usilujícím o trvalý pobyt v zemi. "Lidé, kteří uprchli ze své domovské země a hledají ochranu v Německu, mají právo očekávat bezpečné útočiště," uvedlo podle webu BBC ministerstvo v dnešním prohlášení reagujícím na statistiky.

Přístup k migrantům rozděluje německou veřejnost i politiky od předloňského dramatického nárůstu počtu žadatelů o azyl, kterých v roce 2015 přišel do země téměř milion. Loni především v souvislosti s dohodou mezi EU a Tureckem o vracení migrantů tento počet poklesl na 280.000, téma však bude výrazně rezonovat i v letošních německých parlamentních volbách.

Přečteno: 2014x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Napadení, Německo, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo