romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za vraždu německého politika byl zadržen podezřelý z pravicové extremistické scény

17.6.2019 14:56
Walter Lübcke na fotografii z posledního rozloučení (FOTO: repro z videozáznamu pohřbu, ROMEA)
Walter Lübcke na fotografii z posledního rozloučení (FOTO: repro z videozáznamu pohřbu, ROMEA)

Německá média zveřejnila informaci, že v případě vraždy předního politika z německého Kasselu Waltera Lübckeho byl vzat do vazby 45-letý muž s vazbami na pravicově extremistickou scénu. Prouprchlický politik byl poslední roky nepřetržitě terčem útoků a výhrůžek na sociálních sítích a měl přidělenou ochranku.

Waltera Lübckeho našli mrtvého s průstřelem hlavy na terase jeho domu. Politik byl zavražděn střelnou zbraní z bezprostřední blízkosti v noci na 2. června. Podle vyjádření policie ji k pachateli přivedly stopy DNA na oděvu oběti.

Německem otřásla nejen Lübckeho smrt, ale i následné nenávistné a přející reakce z pravicové scény na internetu. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier na to konto řekl, že někteří lidé na sociálních sítích se doslova na jeho smrt vrhají a jsou "cyničtí, nechutní, odporní a v každém ohledu odporní".

Lübcke byl členem středopravicové Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a stejně jako ona se zastával uprchlíků příchozích do Německa. Více na sebe upozornil v říjnu 2015, když hájil plán poskytovat imigrantům ubytování. Odvolával se přitom na křesťanské hodnoty. „Kdokoliv tyto hodnoty nepodporuje, může tuto zemi kdykoliv opustit. To je svoboda každého Němce,“ prohlásil. Na to konto mu bylo vyhrožováno fyzickou likvidací.

Podezřelý z vraždy byl vzat do vazby v sobotu 15. června v den, kdy proběhlo i poslední rozloučení s politikem za účasti rodiny, předních německých politiků a početné široké veřejnosti.

Přečteno: 652x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Vražda, Extremismus, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo