romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za vraždu německého politika byl zadržen podezřelý z pravicové extremistické scény

17.6.2019 14:56
Walter Lübcke na fotografii z posledního rozloučení (FOTO: repro z videozáznamu pohřbu, ROMEA)
Walter Lübcke na fotografii z posledního rozloučení (FOTO: repro z videozáznamu pohřbu, ROMEA)

Německá média zveřejnila informaci, že v případě vraždy předního politika z německého Kasselu Waltera Lübckeho byl vzat do vazby 45-letý muž s vazbami na pravicově extremistickou scénu. Prouprchlický politik byl poslední roky nepřetržitě terčem útoků a výhrůžek na sociálních sítích a měl přidělenou ochranku.

Waltera Lübckeho našli mrtvého s průstřelem hlavy na terase jeho domu. Politik byl zavražděn střelnou zbraní z bezprostřední blízkosti v noci na 2. června. Podle vyjádření policie ji k pachateli přivedly stopy DNA na oděvu oběti.

Německem otřásla nejen Lübckeho smrt, ale i následné nenávistné a přející reakce z pravicové scény na internetu. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier na to konto řekl, že někteří lidé na sociálních sítích se doslova na jeho smrt vrhají a jsou "cyničtí, nechutní, odporní a v každém ohledu odporní".

Lübcke byl členem středopravicové Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a stejně jako ona se zastával uprchlíků příchozích do Německa. Více na sebe upozornil v říjnu 2015, když hájil plán poskytovat imigrantům ubytování. Odvolával se přitom na křesťanské hodnoty. „Kdokoliv tyto hodnoty nepodporuje, může tuto zemi kdykoliv opustit. To je svoboda každého Němce,“ prohlásil. Na to konto mu bylo vyhrožováno fyzickou likvidací.

Podezřelý z vraždy byl vzat do vazby v sobotu 15. června v den, kdy proběhlo i poslední rozloučení s politikem za účasti rodiny, předních německých politiků a početné široké veřejnosti.

Přečteno: 582x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Vražda, Extremismus, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo