romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za zabití tří lidí nebude slovenský strážník možná potrestán

Bratislava, 11.10.2012 16:16, (ROMEA)
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.

Za zabití tří lidí nebude možná potrestán slovenský strážník Milan Juhász, který v červnu zastřelil v Hurbanovu na jihu země tři lidi a další dva zranil, se možná vyhne trestu. Znalecké posudky podle slovenských médií naznačily, že bývalý městský policista nebyl v době střelby příčetný.

Pokud by se dalším vyšetřováním potvrdilo, že střelec Juhász se kvůli duševní poruše nedokázal ovládat, prokuratura by jeho stíhaní patrně zastavila. Soud by mu následně měl nařídit ochrannou léčbu.

Policie po střelbě obvinila Juhásze z úkladné vraždy a dalších trestných činů včetně nedovoleného ozbrojování. Za to mu v případě odsouzení hrozí až doživotí.

Příslušník městské policie zastřelil nebo zranil nelegálně drženou zbraní pět členů romské rodiny. Rasový motiv útoku se nepotvrdil. Střelec prý uvedl, že za údajně problémovou rodinou šel, protože chtěl "udělat pořádek".

Střelba v Hurbanovu připomněla podobný masakr v okrajové části Bratislavy v roce 2010. Útočník tehdy údajně kvůli sousedským sporům zastřelil sedm lidí a poté zbraň obrátil proti sobě.

Přečteno: 1499x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hurbanovo, střelba, Kriminalita, Násilí, Násilí z nenávisti, Vražda, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo