romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za zabití tří lidí nebude slovenský strážník možná potrestán

Bratislava, 11.10.2012 16:16, (ROMEA)
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.

Za zabití tří lidí nebude možná potrestán slovenský strážník Milan Juhász, který v červnu zastřelil v Hurbanovu na jihu země tři lidi a další dva zranil, se možná vyhne trestu. Znalecké posudky podle slovenských médií naznačily, že bývalý městský policista nebyl v době střelby příčetný.

Pokud by se dalším vyšetřováním potvrdilo, že střelec Juhász se kvůli duševní poruše nedokázal ovládat, prokuratura by jeho stíhaní patrně zastavila. Soud by mu následně měl nařídit ochrannou léčbu.

Policie po střelbě obvinila Juhásze z úkladné vraždy a dalších trestných činů včetně nedovoleného ozbrojování. Za to mu v případě odsouzení hrozí až doživotí.

Příslušník městské policie zastřelil nebo zranil nelegálně drženou zbraní pět členů romské rodiny. Rasový motiv útoku se nepotvrdil. Střelec prý uvedl, že za údajně problémovou rodinou šel, protože chtěl "udělat pořádek".

Střelba v Hurbanovu připomněla podobný masakr v okrajové části Bratislavy v roce 2010. Útočník tehdy údajně kvůli sousedským sporům zastřelil sedm lidí a poté zbraň obrátil proti sobě.

Přečteno: 1537x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hurbanovo, střelba, Kriminalita, Násilí, Násilí z nenávisti, Vražda, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo