romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za zabití tří lidí nebude slovenský strážník možná potrestán

Bratislava, 11.10.2012 16:16, (ROMEA)
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.

Za zabití tří lidí nebude možná potrestán slovenský strážník Milan Juhász, který v červnu zastřelil v Hurbanovu na jihu země tři lidi a další dva zranil, se možná vyhne trestu. Znalecké posudky podle slovenských médií naznačily, že bývalý městský policista nebyl v době střelby příčetný.

Pokud by se dalším vyšetřováním potvrdilo, že střelec Juhász se kvůli duševní poruše nedokázal ovládat, prokuratura by jeho stíhaní patrně zastavila. Soud by mu následně měl nařídit ochrannou léčbu.

Policie po střelbě obvinila Juhásze z úkladné vraždy a dalších trestných činů včetně nedovoleného ozbrojování. Za to mu v případě odsouzení hrozí až doživotí.

Příslušník městské policie zastřelil nebo zranil nelegálně drženou zbraní pět členů romské rodiny. Rasový motiv útoku se nepotvrdil. Střelec prý uvedl, že za údajně problémovou rodinou šel, protože chtěl "udělat pořádek".

Střelba v Hurbanovu připomněla podobný masakr v okrajové části Bratislavy v roce 2010. Útočník tehdy údajně kvůli sousedským sporům zastřelil sedm lidí a poté zbraň obrátil proti sobě.

Přečteno: 1496x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hurbanovo, střelba, Kriminalita, Násilí, Násilí z nenávisti, Vražda, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo