romea - logo
21. září 2020 (pondělí)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za zabití tří lidí nebude slovenský strážník možná potrestán

Bratislava, 11.10.2012 16:16, (ROMEA)
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.
Pohřeb obětí slovenského strážníka v Hurbanovu.

Za zabití tří lidí nebude možná potrestán slovenský strážník Milan Juhász, který v červnu zastřelil v Hurbanovu na jihu země tři lidi a další dva zranil, se možná vyhne trestu. Znalecké posudky podle slovenských médií naznačily, že bývalý městský policista nebyl v době střelby příčetný.

Pokud by se dalším vyšetřováním potvrdilo, že střelec Juhász se kvůli duševní poruše nedokázal ovládat, prokuratura by jeho stíhaní patrně zastavila. Soud by mu následně měl nařídit ochrannou léčbu.

Policie po střelbě obvinila Juhásze z úkladné vraždy a dalších trestných činů včetně nedovoleného ozbrojování. Za to mu v případě odsouzení hrozí až doživotí.

Příslušník městské policie zastřelil nebo zranil nelegálně drženou zbraní pět členů romské rodiny. Rasový motiv útoku se nepotvrdil. Střelec prý uvedl, že za údajně problémovou rodinou šel, protože chtěl "udělat pořádek".

Střelba v Hurbanovu připomněla podobný masakr v okrajové části Bratislavy v roce 2010. Útočník tehdy údajně kvůli sousedským sporům zastřelil sedm lidí a poté zbraň obrátil proti sobě.

Přečteno: 1506x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hurbanovo, střelba, Kriminalita, Násilí, Násilí z nenávisti, Vražda, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo